Prázdniny 2016

6. září 2016 v 13:36 | Janča |  Den po dni
Ahojky :) znova vám píšu článek o tom, jak si naše kobylky užívaly o prázdninách :) Taky mám pro vás pár informací o nových lidech. :)
Většinu prázdnin trávily kobylky celé dny venku pokud nebylo moc velké teplo a také hodně jezdily, aby nezahálely. :)
Dokonce se nám podařilo ve stáji obouchat skoro všechny zdi, aby se pak mohla dát na cihly penetrace, případně nová omýtka a do boxů obložení. :)
Červenec
01.07. Odpoledne jsem byla s Péťou a malou Anetkou na jízdárně. :) Malá Anet byla na Darče a řidila si jí povětšinu času sama. Dokonce jí Darča i naklusala a Anet se udržela. Byl to její první klus na Darynce, ale zvládla to skvěle. Lituju že to nemám natočené. :) Já dostala také do těla od Péti. :)
Další dny to byly kobylky venku a pak šli do terénu. Většinou jsme byly buď já, Péťa či Verča. Léňa byla omluvená, protože měla jiné povinnosti. :)

Vyjda s jištěním :D

Také jsme začaly shánět nového člena, protože Léňa jde na střední trochu dál a u Anet to vypadalo, že moc chodit nebude.
První kdo se u nás byl podívat byla Gabča, která bohužel má jinou kobylku a málo času, takže nakonec jí Péťa odmítla.

Malá Anetka s Darcynkou :)

13.07. Tento týden jsme byly po většinu času jen s Péťou, protože Verča odjela na dovolenou, Léňa měla tréninky a Anet byla míň. D9ky tomu jsme si i s Péťou vyjely na delší vyjížďku na Bramberk. :3 Bylo to super a poprvé jsem na Darynce přeskočila překážku, kterou byl asi patnáct centimetrů široký potůček. :D

odpočinek na Bramberku :)

22.07. Se konala pokladovka, na které jsme se sešly všechny, krom Terky. Článek si můžete přečíst TADY. :)

Kotyliony za odměnu :)

24.07.-31.7. Byla Péťa na dovolené, tudíš jsme se o kobylky staraly hlavně já a Verča. Abych měla třeba den volna byla s Verčou i její mamka. Bohužel Anet nás v tom nějako nechala a Léňa měla závody a tak. Takže jsme si toi s Veru užívaly xD Mě začala brigáda takže jsme ke koním jezdili v 6. Po brigádě jsme zase jela ke koním, kde jsme třeba šli jezdit, nebo jsme kobylkám vydrbaly hřívu a ocas a na chvíly je měly opravdu krásné. :D

Východ slunce :)

V neděli pak Anet psala Pétě, že od nás odchází a bude chodit k jiným koním, které má pod barákem. :) Ve středu si přišla pro věci, ale byla u toho jen Péťa na mě ani nepočkala... No ale to tady asi nemá smysl řešit. Jen nás to mrzelo i to co bylo po tom a tak :)

Povození sousedky :)

Srpen
Tento měsíc mi pokračovala brigáda a ke koním jsem se moc nedostala. Péťa byla už doma. Kdž jsem chtěla dojet ke koním, tak to mohlo mít tak po čtvrté hodině a to už skoro šly domů, takže jsem měla smůlu. :)

06.08. Jsme s Veru byly navštívit Terry, která je docela známá adminka na Fb. :) Článek o tomto výletu ZDE a její fb stránka ZDE

Sandra a Verča :)

09.08. Se přišla podívat jedna holčina, Sára, kterou Péťa přijala a takže se stala prvním členem našeho týmu. :) Ještě jsem jí pořádně neviděla, takže jí nemůžu posoudit. :)

10.08. Díky tomu, že mě štvala vysoká tráva, která bylo kolem cesty do výběhu a která když bylo mokro, tak nás namočila až do pasu, tak jsem sháněla křoviňák nebo kosu. Nakonec mi tatínek u kolegy kosu sehnal a tak jsem mohla i s rodiči vyrazit rozšířit cestu do výběhu. :) Když jsme dorazily tak hpolky zrovna jely z vyjížďky. Alespoň jsme viděla Sáru.
Posekanou trávu z cesty jsme vozila kobylkám do stáje, aby měly nějakou papu. Po vysekání cesty jsme šli sekat trávu pod ohradníkem, aby neodebírala moc proudu. Udělali jsme asi čtvrtku. Kosila hlavně mamka, která sekala normálně, ale vyzkoušela jsem si to já i taťka a nějako nic těžkéh to není. :) pokud teda nekoukáte, že to nebylo všechno stejně vysoké. :D

Vysekaná dálnice do výběhu :D

11.08. Jsme odpoledne s rodiči pokračovali ve vysekávání trávy zpod ohradníku. :) Ten den byla kobylky fotit nějaká slečna ve výběhu a pak i na louce. :) Fotky jsem viděla a jsou pěkně ostré, jen na některé můžu říct jediné.. pryč s těmi odpornými filtry -_-
Se sekáním trávy jsme začaly asi v půl 5 a v 7 jsme skončili. :)

Péťa jak jinak než s Lagulkou :)

15.08. Se přijela podívat Míša, která se posléze stala naším dalším členem :) Jen jezdila dříve western, takže budeme muset trochu přenaučovat :)

22.08. Jsme s holkama trochu fotily :)

Velká Verča a malý Darča :D

27.08. Jsme byly s kobylkami vodit na svatbě, jako taková doprovodná atrakce. :) Bylo teplo, takže se kobylkám moc nechtělo šlapat. Ale zvládly to. :) Nejdřív jsme chodily skoro pořád, ale pak většina lidí odešla a svezlo se jen pár dalších. Pak Péťa ukázala jak Lagí běží. Potom jsem si to s ní taky vyzkoušela a nejdřív se potvůrce nechtělo a pak se teda rozběhla a chtěla vyhazovat. :D

Zapletený ocásek

Dokonce si i Sára vyzkoušela cval na Darče v kruhu. Jen mi to přišlo že Darča běží moc rychle a na tom kruhu, že to moc klopí a brzo sletí. naštěstí to ustála a bylo to v pohodě. :)
Ještě můžu říct, že cestu tam a zpátky jsem absolvovala já na Lagušce a Léňa na Darynce. :)
Další info je, že když jsme vodila Péťu s Jonáškem, tak mě Lagí štípla.. xD

Mašličky v hřívě :)

Doufám, že jste si prázdniny užili. :)
My jsme bvohužel nestihly pořádně skákat, i když takové teplo nebylo a ani jsme nešly bohužel plavit. Snad to výjde další rok. :)

Na závěr Lagulka s Jonáškem :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Đenn&Horses Đenn&Horses | Web | 17. září 2016 v 19:37 | Reagovat

Já jsem na prázdniny u koní nebyla. Měla jsem jet na týden do JK, kam chodím jezdit i normálně, ale vzpomněli jsme si pozdě a už nebylo místo. Jinak pěkný článek :).

2 equus-universe equus-universe | Web | 8. listopadu 2016 v 16:50 | Reagovat

vypadá to, že sjte měli krásné léto. Já si letošní léto také se svou kobylkou náramně užila :) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama