Návštěva Terry & Sandry

7. srpna 2016 v 14:11 | Janča |  Akce
Ahojky :)
Jak si můžete přečíst v nadpisu, tak jsme byly s Verčou navštívit Terry. Jak jsme se k tomu dostaly? No Verča se zúčastnila soutěže, která probíhala na stránce právě zmíněné Terry a nějak se to sešlo tak, že vyhrála den na ranči. A jak jsem se k tomu dostala já? No prostě jsem se vetřela. :) Zeptala jsem se Veru, jestli nechce ten den fotit, Terry souhlasila a tak jsem se mohla přidat. :) Nejdřív jsem myslela, že se pojedu opravdu jen podívat a fotit. Ale nakonec jsem si mohla také některé věci vyzkoušet a dokonce se i projet na Sandře. Musím říct, že přeorientovat některé pobídky na westernové bylo docela těžké. :)
Ale teď už k samotnému článku, jak probíhal den a samozřejmě i fotky. :) Přeji hekzé počtení i pokoukání. :)Návštěvu si Verča domluvila na 6.8.. Jelikož od Příbramy bydlíme asi 167 km, tak jsme vyjeli kolem osmé, abychom tam tak v deset byly. :) Cesta nám uběhla celkem rychle a díky GPS jsme ranč našli snadno. Sice tam byl zákaz vjezdu, ale když jsme tam byli pozvaní, tak jsme tam mohli. :D
Terry na nás už čekala venku, takže jsm se nějaké představili, daly jsme jí s Verčou každá po jedné čokoladé + pamlsky pro kobylky. Mohli jsme se jít podívat na stáj, ukázala nám sedlovnu, i venkovní boxy a pak jsme šly pro prvního oběť... teda koníka a to Lucy. :)


V kruhovce :)

Kráska Lucy čeká, co se bude dít :)

Terka nám nejdříve ukázala, jak koníky protahuje a jak se dají prokrvit nožky a Veru si to mohlo také zkusit. Potom si Verča mohla zkusit v kruhovce napojení. Nejprve s Lucy a pak i se Sandrou. Já si to pak mohla zkusit taky. Za což jsem opravdu ráda, když jsme byla takový trochu nezvaný host. :)

Protažení jedné nožky.

Protažení druhé nožky

Protažení krku dolu :)

V kruhovce

Příchod

A chození za Verčou :)

Chválení Sandry :)

Moje maličkost čekající na Sandru, jeslti příjde :)

Lucy se po tom, co byla přivedena Sandra dala do výběhu a se Sandrou se potom dál pracovalo na louce. Tam si Terka ukazovala různé cirkusové kousky, které si Verča mohla také vyzkoušet.

Pod koněm :D

Nejdřív nám ukázala jak učila Sandru změnu směru, pak parking out, poklonu. Což si Verča hned vyzkoušela. Pak si zkusila Verča lehnutí nejdřív ze země a pak i na Sandře seděla a ona si s ní lehla. :) Také se zkoušela pusinka a poslední cirkusový kousek vylo vzepnutí. Nejprve ho Terka vysvětlila a pak si ho Verča zkusila i sama.

Poklona :)

Vzepnutí :)

Hají :)

Na chvílku si na Veru lehla :)

Lehnutí s Veru na hřbetu :)


Verča a Sandra :)

Po tomto, se Verča projela na Sandře bez sedla a pak nám Terka předvedla jak na Sandře jezdí bez sedla a pomocí dvou tušírek. :) Po tomto jsme se šli naobědvat. V Autě jsme nabraly jídlo a také řidiče, který na oběd čekal.


Nový způsob slejzání z koně... U naších potvůrek neaplikovatelný xD

Terry se Sandrou :)

Po obědě si řidič odjel na výlet a jelo se ven projet. Verča jela na Sandře a vybrala si westernové sedlo a Terka jela na Lucy a měla Fellsattel engel pad. Jelo se nejprve na louku, kede Terka vysvětlovala Verče pobídky, které jsou jiné než v anglii. Pak Verča chodila, klusala i cválala. :) Terka jezdila na Lucy a snažila se, aby chodila pomalu.


Pak jsem si na Sandru mohla sednout taky. Sice jsem měla problém s pobídkami, jak jsem je dělala automaticky, takže se Sandře ještě jednou omlouvám, že ze mě musela mít zmatek. Ale chodila krásně a klus měla také pohodlný. Cval jsem nestihla. :)
Pak Terka navrhla, že můžeme jít k rýbníku jít koně trochu schladit. Před tím, jsme ještě vyměnily sedla a já si vyzkoušela, jaké je to sedět v křeslě na koni. :D Opravdu pohodlné sedlo... pokud to tak můžu nazvat. :) Verča šla k vodě pěšky a trochu fotila. Po tom co jsme Sandru dostala do vody, namočila si botu, tak jsem se s verčou vystřídala a pak šla cestu na ranč pěšky. :)


Někde v půlce Terka navrhla, že se sandře můe sundat uždění a jen bez ničeho.. tedy jen na nákrčáku. Aby se prý Verča necítila sama, tak to Lucy taky sundala a jely tak domů. :)


Na ranči, než se Sandra odsedlala, si Verča ještě chtěla zkusit vzepnutí na koni. Tak se do toho šlo. :)


Po tom, jsme už kobylkám daly pokoj a šly si vyzkoušet lasování a střílení z luku. Žádná ze slepic nedošla k nějaké vážnější újmě na zdraví. :DTaké jsme tam obdivovaly morčátka a králíčky. :)

Někdy před třetí hodinou jsme se rozloučily a vydaly se s naším osobním řidičem na dvouhodinovou cestu domů. :)


Musím říct, že tenhle den u koní jsme si s Verčou užily (poku dmůžu mluvit i za ní) a snad jsme se naučily i něco nového, čím budeme ty naše potvůrky čtyřnohé otravovat. :)
Terka je opravdu moc přijemná holčina a má Sandru úžasně naučenou. Bylo skvělé vidět, co s polu zvládají na vlastní oči. :) A také bylo skvělé fotit a něco si moct i vykoušet.
Děkuji :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Violet Violet | E-mail | Web | 13. srpna 2016 v 1:01 | Reagovat

Ahoj,
začínám znovu blog a byl bych moc ráda, kdyby jsme se staly sb nebo jestli by ses nechtěla ke mně přidat jako spoluadminka? Děkuji za odpověď (piš prosím na blog)

2 Kate Kate | Web | 21. srpna 2016 v 0:19 | Reagovat

Fotky jsou krásné, den sis musela opravdu užít :-)

3 Anna Anna | E-mail | Web | 27. června 2018 v 23:35 | Reagovat

Ahoj, můžeme použít nějakou fotku fellsattelu Engel na náš firemní facebook/instagram? :)
Díky za odpověď
Anna K.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama