Pokladovka

21. července 2016 v 16:53 | Janča |  Akce
Ahojky :)
další článek jest o další pokladovce, která se konala 20.07.2016 :) zúčastnění byly všichni a ještě někdo navíc. :D
Byly dva týmy. Tým Lagí a tým Darči :)
Do týmu Lagí byli zařazení: Péťa, Léňa, Jonášek, Kája.
Do týmu Darči patřily: Verča, Anet a Anetka.
Před dokončením pokladovky, tedy před nalezením pokladu, si ještě Verča na Darče a Péťa s Anet na Lagí zaskákaly. :)

Nejprve jsem ráno dojela dostáje kobylky nakrmit a připravit a schovat poklad, aby nebyl v autě. Zároveň jsem si připravila nějaké věci pro úkoly na pokladovku, Tedy pár tyčí, pneumatiku a nějaké stojánky pro skoky :)
Pak jsem čekala až holky v půl deváté dorazí. :)
První přišla malá Anetka, pak Léňa, další Anet a nakonec Péťa, veru a malí kluci. :) Po příchodu se mohlo oficiálně začít. Tudíž rozdat každému týmu první lísteček s úkolem.
Ve zkratce to bylo o tomto: V dopise bylo psáno, žě nějaký chlap chce něco nalézt a chce k tomu použít nějaký né moc příjemný způsob. Proto se museli kobylky připravit a zajet s nimi do "knihovky". Tudíž na louku ke stromu.

Léňa vyráží jako první do knihovny :)

Nejdřív tedy holky po týmech kobylky vyčistily, nasedlaly a pak jely na horu. Tedy léňa na Lagí, Verča na Darče a Anetky šly pěšo. Já s Péťou a kluky jsme daly věci do auta a odjely na louku to tam postupně trochu připravit. Holky pak chodily po louce. Veru měla s Léňou dokonce podobnou příhodu jako se mnou. :D Jednou jsme jely a vyletěl z křoví bažant. Veru vykřihla "Husa" a já "bažant". S Léňou to bylo zase "Králík", "Zajíc"... ale to jen taková vsuvka. :)
Když bylo vše připraveno a strategicky rozmístěno, tak se holky mohly vydat do "knihovny". Na koni tam, najít lísteček s článkem a pěšky zpátky.

Péťa s Jonáškem našli další článek, který jim pomůže :)


Anet jede pro první článek pro Tým Darča :)

Články byly tři. První, který udával datum otevření dolu se vzácným kamanem. Druhý, který byl o nehodě, kvůli které musel být důl zavřen. A nakonec třetí, kde byly možná místa vchodu do dolu. Ona mísa byly čtyři a na dvou z nich byl umístěn onen vzácný kámen a dopis s mapou. V dopise se psalo o nalezení ložiska a umístění bomby, která měla odkrýt nevější ložisko. Úkolem obouch týmu bylo bombu najít a poté ji i zneškodnit.

Malá Anetka se už také blíží k cíli :)


Týmy hledají kameny s dopisem o bombě. :)

Pro zneškodnění bomby se muselo splnit pár úkolů :) První byla osmisměrka, další přestřížení správného drátu, podle návodu, který jsme si vypůjčila z jedné hry.

Řešení osmisměrky v podání týmu Lagí

A řešení tajenky u týmu Darči i s Darčou :D

Další byl časovač, pod kterým se skrývala jízdra zručnosti. Tedy slalom, kavaletky, kolem pneumatiky a zpátky. První šli Laguška s Kájou vedeni Léňou, pak jela Léňa a nakonec Péťa s Jonáškem. Laguška to šla hezky. :)

Kája :)

Léňa

Péťa s Jonáškem. Ti si troufli jet i v klusu :)

Pak přišla na řadu Darča a její jezdci. První vyjela malá Anetka s jističem Anet. Samozřejmě si Darinka vzala kavaletky po svém a trochu je s Anetkou skočila a naklusala. Naštěstí pak hned zastavila, ale Anetka měla za sebou první miny skůček. :D Cesotu zpět jí radši Anet vedla přes kavaletu. Pak jela na Darče starší Anet a kavaletky si skočila a málem skonžila na zemi. Sice říkala že Darču nepobízela, ale mi tu pobídku viděly. :D Zpátky jí to Darča opět skočila. :) Poslední jela Verča a samozřejmě to brala Darča opět po svém. :D

Malá Anetka řídila skoro celou jízdu sama :) šikulka

Poslední úkol na znečkodnění bomby, bylo bludiště. Tedy menší drezúrní úloha, kdy jeden sedí na koni a druhý mu říká cviky, které byly postupně zakreslené na papírku. První jela Léňa na Lagí a Péťa říkala, co mají dělat. Další jela Anet na Darče a Verča říkala úkony.

Pobídka nepobídka i tak to nečekala :D

Kavaletky trochu výše :D

Po tomto byl abomba zneškodněná a teoreticky se mohlo jít do stáje ještě najít odměnu. No než se tam jelo, tak si holky párkrát skočily. Tedy Verča na Darče a pak Péťa a Anet na Lagen.

V očekávání, že to potvůrka zase skočí to mísot toho vyhla a Verů málem byla na zemi, ale držela se :)

Nakonec jsme posbíraly všechny věci a naskládaly je do auta. Holky i s nějakým pěším doprovodem, jsme poslaly do stáje. Tedy dát kobylky do ohrady a já s Péťou jsme vyjely autem. Ve stáji jsem ještě rychle ukryla obálky, které sice odkazovaly do stáje, ale musely se najít, aby byl holkám vydán poklad. :)
Když je našly, tak ve stáji na ně byly přichystané dárečky. :)

Už vyšší skoky :) I když Laguška místo do výšky skáče hrozně do šířky :)


Další Péťa na Lagušce :)

Oba týmy dostaly: Pamlsky, Liz, držák na liz, kyselý pásek, bonbóny, fotky holek na koni, samostatná fotka Lagušky nebo Darči, bičík (červený, fialový), potah na polštář s fotkou Darči či Lagušky, záložky do knížek buď mimoně, nebo kobylky, kotylionky a ještě tým darči dostal navíc pro malou Anetku knížky o koních. :)
Dohromady pak dostaly kobylky i kondicionér na hřívu a ocas. :)

Verča radši s vestou a mojí helmou s kamerou :D :)

Opět Darynka a Veru :) Něco na kameře je :D


Já doufám, že se to všem zúčastněným líbilo a měly alespoň trochu radosti z těch dárečků. :) Příští rok vymyslím zase něco dalšího. :)

Anet nad skokem :) Jak tak koukám ještě to musí zkoušet :)

Jinak já osobně nejsem na žádné fotce. Byla jsme organizátor co jen fotil, vysvětloval úkoly a díval se a kousal si nehty, jeslti se to bude líbit. :D Na koně jsem ten den nesedla, pokud se nepočítá těch několik koní v autě. :)

Závěrem Darynka, která prý ráda skáče, ale skok byl ve špatném směru :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama