Prosinec - Březen

2. dubna 2016 v 18:33 | Janča |  Den po dni
Naposledy jsem vám popisovala listopad... aj toto letí, toto letí :D
Teď mi nezbývá než nějako shrnout další měsíce. Teď to asi nebude uplně den po dni, spíš vypíšu nějaké ty větši aktivity co se děly, protože přes zimu se toho jinak nic nedělo a kobylky měly většinou volno v ohradě. :)Prosinec

Na začátku prosince sníh nebyl, jen očas mrzlo, ale stále to šlo, takže jsme jezdily s Péťou a Verčou na vyjížďky, byly jsme i parkrát na jízdárně.
Hned ze začátku prosince, kdy kobylky měly hodně moc energie jsme s Verčou popadaly jako hrušky.
Veru spadla 05.12. před hromadou světků a bohužel dosti ošklivě. Noha se jí zahákla ve třmenu a Darča se jí bála a chtěla se ní zbavit. Naštěstí pak Veru opravdu spadla a nakonec jsme jí donutily s Péťou znovu nasednout na Darču. Co má Verča konečně štěstí, že svůj pád měla konečně vyfocený. :D Celé to podle fotek trvalo tak 8 vteřin.

Takový to, když se můžete jen dívat a alespoň i fotit...

Druhý den v neděli 06.12. Jsem zase spadla já a tentokráte z Lagulky. :D Myslela jsem, že se v jejich kroužkách udržim, ale když už to vypadala že dobrý, že se uklidnila, udělala ještě jeden kroužek a já si kecla na zem :D Naštěstí jsem díky vestě neměla ani modřiny jen trochu povyražený dech. :)

Při západu slunce a příměsí mlhy :)

No a týden na to 12.12. měla Darynka plno energie a na lonži cválala jako magor, i když jsme ji uklidňovala a zastavovala. Tak to dopadlo tak, že nějako zakopla a složila se na zem. Výhodu to mělo v tom, že už se tolik nežene a dává se větší pozor na nohy :)
Pak se stále těk nějak jezdilo, chodilo do ohrádky a tak :)


Trochu upravená Lagulka :)

Leden


V Lednu se ze začátku dělal hodně odvoz hnoje, a rovnání na jiné místo.
Občas jsme si zajely do terénu, ale byl toho opravdu po málu, sníh pořádně nebyl, ale byl hlavně led, takže to klouzalo.
Někd yzačátkem jsme kobylkám nechaly sundat podkovy a Lagulka opět skorovala a nějako přiskřípla Péťě ruku, když jí držela u hlavy.

Péťa a Lagí na troše sněhu :)

Dokonce se u nás zastavila i jedna holčina, aby se Péťa koukla jak jezdí a dala jí trochu trénink. :) To bylo trochu sněhu a tak jsme si s Verčou postavily sněhuláka. :D Mužatku xD
A jelikož jsem dostala k Vánocům kameru tak jesm na vyjížďkách natáčela :)

My a náš maskot Mužatka :D

Únor


V únoru ti s ježděním nebylo opět moc valné, protože už toho sněhu bylo víc. Takže jsme různě vyhazovaly sníh, uklízely ve stájí, trochu uhrábávaly bláto. Někdo pracoval víc a někdo míň ;)

Anet s Lagí a fotka alá kamera :D

Taky byly Jarní prázdniny, kdy se kobylky odčervily, Léňa začila první nechtěný cval, když se Lagý splašila a za ní Anet na Darče. Naštěstí obě se udežely. :)
Jeden den jsme byly na jízdárně s malou Anetkou, která si Darču řídila skoro sama, když šla za Lagulkou. Bylo tot protože Péťa sebou měla Jonáška. :)

Darynka vyfocená v ohradě v mlze a upraveno do toho ducha :)

Březen


Jop trocha více práce pro kobylky, než jen flákání se ve výběhu, a taky trcocha práce i pro nás na jízdárně. :) Taky jsme hrabaly kolem stáje, kde jsme vytrousily hnuj a trochu i bláto, kterého bylo požehnaně.
Dokonce jsem si o Velikonocích skočila skok do Nového roku. :D Já vím bylo to fakt brzo :D ale na Nový rok nám napadl sníh, a bohužel nikde nemáme vhodné suché prostory pro skákání v zimě. :)


Darynka běží

Taky jsme našly pár protahovacích cviků pro kobylky, kterými je teď mordujeme. :)
O velikonočních prázdninách měla jsme u kobylek strávily zase hodně času a s Verčou jsme nějako přišly na to, že bysme každý měsíc fotily ty naše kobylky. Třeba tak můžeme porovnat jak se jim zmenšuje bříško (jsme idealisti) :D :)

Lagí běží :D

A na závěr trochu emotivnější fotka :) Veru s Darcy, kdy ani nevěděla, že fotim :3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama