Podzimní říjen

5. prosince 2015 v 12:36 | Janča |  Den po dni
Abych dohnala resty, tak vám tu přináším další článek o našich poklidných dnech ve stáji s koníky :)
Jelikož mi už začala škola, tak jsem u kobylek nemoohla být tak často, jako v září :) Takže většinou ráno byla Péťa sama. :(

01.10. Odpoledne byla Péťa s Léňou a kobylky se ocitly v ohrádce. :)

02.10. V Pátek nás bylo opět víc. Anetka s malou Anetkou se vozily na Lagušce a já s Verčou a Jonáškem na Darcynce, která měla stále klidový režim, kvůli nožce. (Takže krok), ale dala se na dní alespoň madla. :)

Pohoda v kroku :)

03.10. U Koníků jsme byly 4, Já, Verča, Anetka a Léňa. verča pracovala s Darčou ze země a já s holkama jsme jezdily chvilku na Lagulce.

Darynka se očividně hodně soustředí :D

04.10. Na lagušce se chvíli povozila Péťa, Anetka a Léňa a Verča vzala Darču jen ze země. :) Mezítím, co se holky různě vozily a tak, jsem po různu fotila. ;)

Jedna upravená fotečka :)

05.10. V pondělí jsme s Verčou daly kobylky opět do ohrádky, aby se Darči noha moc nezatěžovala.
06.10. Do ohrádky je dala i Péťa s Anetkou. :)

Dávkování... jedna mrkev na koně. :D

07.10. Tento den se mělo jít na krokovku. Péťa na Lagušce a Verča na Darcynce. Nakonec z toho byla solidní klusovka prý. :D

Péťa na svojí Lagulce :)

08.10. Kobylky byly v ohrádce za starání Péti a Léni. :)

09.10. Ráno se u kobylek stavil kovář. To jsme tam byly s Péťou opět my dvě. :) Nejprve sundal potkovy Darče naměřil nové a jel trochu domů upravit (naštěstí to má kousek), pak se vrátil a mohlo se začít. :) Darynku držela na můj rozkaz Péťa a já jí držela jen u hlavy. :) Darynka je na kování zlato a tak se nic nestalo, až na Péti bolavá záda.
Pak přišel na řadu živel Lagulka :D Péťa jí držela u hlavy a já jí držela nohy. A opět Lagulka skorovala... opět hřebem zastáhla palec.. naštěstí mě se to nezapíchlo jen škráblo, ani moc krve neteklo, ale i tak to bolelo. :D Taky mi na chvíli odrouvnala záda... no ale stejně jí má člověk rád. :)


Péťa a Lagulka :)

A jak pronesl kovář. "Ty si myslíš, že tvoje paničky maj náhradní ruce a záda?" očividně ano :D
U kobylek byla Péťa, Anet, malá Anetka a Verča. :) chvilku asi jízdárna a pak šla malá Anetka na Lagulce a Anet na Darče na menší procházku. :)

10.10. U kobylek jsme odpoledne byla s Verčou a Léňou. Nejdřív jsme s Verčou jely na menší vyjížďku, aby se kobylky prozáhly a pak jsme s nimi popravovaly na jízdárně. Léňa si pak sedla na Darču.
Verča zkoušela Darču na provazovce, bylo to zajimavé, když cestou zpátky jsme si naklusaly a rozhodly se skočit přes kameny, které jsou zábrany na auta. :D Bylo pak zajimavé ty veselé rozběhlé kobylky zastavovat. :D :)


Sluníčko, barevné listí... Podzim<3

11.10. Chvilku jsem se projela na Lagušce, Verča na Darče a pak jsem pustila pozvaného bratránka, aby si sedl na Lagulku. :) Péťa si sedla na Darču, a po mém odchodu s mojí velkou skupinkou si na Lagulku sedla Anetka. :)

Můj malý bratránek, Laguška a já xD

12.10. S Verčou jsme vyrazily na další menší vyjížďku. :)

13.10. Peťulka na Lagušce s Anetkou na Darče se šly projet na menší krokovku. :)

Verča a Darcy :)


14.10. -16.10. Ohrada a nabírání sil před Hubertem

16.10. jsem u kobylek byla Ráno a daly jsme je do ohrádky, odpoledne přišla Péťa, verča a malá Terka. :)

17.10. Hubert na Dřevoně. :) Odjely ho Péťa na Lagušce a Verča na Darče. :) Cestu zpátky z k nám do stáje jsem jela na Lagulce já. :D A vlastně jsem dělala na Hubertu takového menšího fotografa. :) A moc díky Tatínkovi, že se mnou jel a trpěl to tam :)

Celý hubert provázela mlha, takže nebylo nic moc vidět. :)

18.10. Kobylky po náročném dni měly volno, takže se hezky flákaly v ohrádce :) Ráno jsem u nich byla s Davidem a odpoledne Péťa s Léňou. :)

Po Hubertu v hhradě

19.10. V pondělí jsme s Verčou kobylyky daly do ohrady a v úterý 20.10. byly taky jenom v ohradě, kam je odvedly Péťa s Anetkou. :)

21.10. Byla středa a na plánu jsem byla já a Verčou u kobylek. Tak jsme je vzaly na menší vyjížďku, aby se protáhly. :)

22.10. Byla Péťa u kobylek s Léňou a šly do výběhu. :)

23.10. Ráno jsem se opět stavila u kobylek, které šly do výběhu. opoledne byly vytaženy na louku a pak šli do terénu na procházku. Odpoledne tak byly Péťa, Verča, Anet a malá Terka. :)

Laguška ve slunci :)

24.10. Sobota ^^ Ráno byla Péťa s Anetkou, kdy kobylky šly opět do ohrádky a odpoledne vyzbylo na mě s Verčou. Kobylky jsme teda vytáhly na vyjížďku a opět na Černou Studnici. :) Byla to sranda, cestou nahoru v pohodě a jelikož bylo trochu bláto, tak jsme běžely hlavně do kopce.
Laguška nejdřív nechtěla, ale pak ji i Darču něco dpopadlo a jako magoři se rozběhly a vyběhly skoro celý velký kopec. :D Laguška si ani necválala ale tryskala ( v půlce už to byl cval zas) :D a Darynka myslím, že jen klusala, proto jí Verča prohlédla u Černé nohy, jestli se zase nekopla, ale byla v pořádku. :) Pak jsme už jely pomalu aby se vydýchaly a pořádně vykrokovaly. :)

Opět dokumentace :D

25.10. V neděli ráno byla u koníků Verča s Mamkoua. Odpoledne byly Péťa s Anetkou na Lagušce a Verča s Léňou na Darče. Já jsme mezitím byla na návštěvě u brátránka, který mi ukazoval vysokou zvěř a pak u znémé hříbátko, které bylo naprosto kouzelné. *-*

Zvědavé a pak hrozně mazlivé hříbátko :)

26.10. S Verčou jsme je daly do ohrádky. :)

27.10. Jelikož pomalu začaly podzimní prázdniny, tak byla Verča s Péťou u kobylek i ráno a odpoledne. :) Kobylky byly v ohrádce. :)

28.10 Ráno jsem byla o kobylek s Verčou a Anet kdy šly do ohrádky a odpoledne si kobylky užíly vyjížďku s Péťou a Verčou. :)

Ještě jednou ono hříbátko a tentokrát s jeho maminkou :) Trochu upravená fotka. :)

29.10. Ráno vyzbyly kobylky na Péťu s Verčou, kdy je nakrmily a vyčistily a odpoledne byly kobylky jako obvykle na Péťě a Léňě, kdy šli do ohrádky. :)

30.10. Péťa šla do práce a tak jsem se šla o kobylky postarat, ale jen tak na rychlo, protože jsme pak jela za ségrou. Přišla mi pomoc i Anet. :) Odpoledne si pak kobylky užily trochu té jízdy. :) Na La Lagušce se prostřídala Verča, Anet, Anetka, Terka a na Darče Verča, Anet a Terka. Péťavše sledovala ze země. :)

Anet na Lagulce

31.10. Ráno u kobylek byla Péťa s Verčou, zato odpoledne, kdy se může jezdit byla jako obvykle nával. Byla tam Péťa, Anetka, léňa, Verča, Anet a Jonášek. Malá Anetka s Léňou byly na Lagušce a Anetka s Verčou a Jonáškem se povozili na Darče. Péťa opět vše sledovala ze země :)

Percy, jeden ze ségřiných psů :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kate Kate | Web | 5. prosince 2015 v 18:24 | Reagovat

Moc pěkné fotky. Toho počasí na Huberta je škoda, ale i tak si to holky musely užít. Je vidět, že si to u koníků řádně užíváte :-)

2 Hanif Hanif | Web | 7. prosince 2015 v 17:56 | Reagovat

Škoda že byla na Hubertu mlha, ale určitě jste si to moc užili.
To hříbátko je opravdu nádherné :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama