Hubertova jízda

10. prosince 2015 v 20:40 | Janča |  Akce
17.10. se na Dřevoně konala Hubertova jízda. Péťa s Verčou tam chtěly jet a zjistit, jak s ebudou kobylky chovat ve větším množství koní. :) Bylo v plánu, že pokud bude pršet, tak by nejely... no nakonec nepršelo, ale byla mlha a zima. :)
Holky ráno kolem osmé?! přijely do stáje, daly kobylkám baštu, vykydaly a pak kobylky pomalu připravily na cestu. Na Lagulce jela samozřejmě Péťa a na Darče Verča.

Čekání na ostatní

Na Dřevonu dorazily kolem desáté a čekaly na další koně. Nějak v tento čas jsem na Dřevonu dorazila s taťkou, který byl tak ochotný, že se mnou jel a taky pak se mnou jezdil po přechodech přes silnici, abych mohla fotit. :)

Shromáždění jezdců :)

Když jsme přijeli, tak jsem holkám dala teplý čaj, aby se trochu zahřály v tom čekání :) Když dorazily všichni koně, tak bylo nějaké to zahájení, první kopance (od koně, který ani neměl červenou mašli) a mohlo se jet.

První kůň s liškou :)

Fotit jel majitel stáje, který nás vedl a s taťkou jsme vezli ještě jednoho pána, který fotil. Na focení jsme měli asi 4 zastávky, když koníci přecházeli přes silnici, či tak. Samozřejmě, když jsme někde čekali, tak jsme je nejdřív slyšeli a až pak je viděli a mohli fotit. :)
I když byla mlha, tak se fotky docela povedly (díky za raw) :D


Dvě stejné fotky pro porovnání :D v levo před a v pravo po úpravě :)

Pak jsme jeli k lyžařskýmu mostu, kde jsem si zkrátila čekáí na koně jídlem. :D Majitel zatím umisťoval lištu na kolík. Pak koníci přijeli, lidi se koukli, kde ta liška je a jeli pod kopec, kde byl začátek dostihu. Péťa s Verčou se dostihu nezúčastnily, protože by kobylky asi neudržely. Darča jakožto bývalá dostihačka, by asi chtěla běžet a Laguška prostě koně- běží- jupí já taky. :D Takže se holky pásly a já se snažila nějako fotit.

Jídlo je lepší než běhání :D

Majitel, hned po tom co koně zmizeli v mlze, přemístil lišku k mostu a stromu, takže jí museli jezdci hledat.

Přemisťování lišky

Dostih byl zajímavý díky tomu, že nejdřív byl slyšet dusot kopyt, ale nikde nikdo. (strašidelný) :D a pak ty jejich výrazy a otázky "Kde je?" "Už jí někdo má?" :D Bohužel při dostihu se složila jedna kobylka s jezdkyní, která zůstala na místě a kobylka si dostih běžela dál. Snad to nic vážného nebylo.

Lišku nakonec chytil... našel jezdec, který byl i při dostihu první, takže to šlo. :)

Vítěz :)

Po dostihu se šlo zpět na místo setkání, kde se jezdci mohli občerstvit čajem a párkem v rohlíků. Já se mezitím připravovala na cestu domů, kterou jsem podnikla na Lagušce. Darynka se při čekání, až se verča nají,začala drbat nohoou o nohu... prostě jednu přední nohu přehodila přes druhou a drbala se. :D

Pár jezdců v mlze :)

Taťka odvezl Péťu ke stáji, kde nám připravila večeři a pak na nás čekal u větší křižovatky, kde nám ukazoval jestli jedou auta. :)


Odpočinek po hubertu a číhání na párek :D
Zatím jsme s Verčou jely domů a myslely si, že kobylky budou po celém dni unavené. Takže ta jejich únava vypadala tak, že Laguška ochotně a nadšeně cválala v lese za klusajíí Darynkou. :D Cesta jinak proběhla v pořádku a po tom cvalu jsme domů šly už krokem. Doma dsotaly večeři a nožičky se jim natřely chladivým gelem. Pak jsme je podrbaly a nechaly v klidu odpočívat. :)


Konečně konec :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanif Hanif | Web | 12. prosince 2015 v 14:34 | Reagovat

Ta mlha je teda pořádná, ale fotky jsou moc pěkné :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama