Září- začátek školy... skoro :D

26. listopadu 2015 v 19:17 | Janča |  Den po dni
Zdravím :) Už hoooodně hodně dlouhou dobu tu nepřibil žádný článek, a že se toho událo vcelku hodně :) Tak abych začla pěkně popořadě :D
V Září jsem ještě měla čas chodit často i ráno, takže se kobylky dostávaly ven hodně často. :)

01.09. První den školy jsme vyrazily s Verčou na Darče a se mnou na Lagulce k Péťě omýt trochu ty naše kobylky. :) Samozřejmě Lagulka se pár chvilek po koupání vyválela. xD
Než přišla Verča tak jsme je s Péťou daly ještě ráno do ohrádky :)

Běžíme, hlavně pryč od vás. :)

Jelikož začala škola, tak se podle různých rozvrhů rozepsalo, kdo kdy může chodit, aby se nějak nestalo, že by kobylky dlouho nic nedělaly a vědělo se asi koho může Péťa čekat. Dá se říct že pondělky a středy jsou vyhrazený hlavně na vyjížďky, aby se kobylky prošly někam dál, než jen na "jízdárnu" :)
přesto pátky a víkendy se stále pořádně neví, kdo kdy příjde a domluva s některými, není domluva. A to se ignoruje i excel pro zápis, abychom přibližně věděly -_-

02.09. První středa vyšla na mě a Péťu. Jely jsme se teda s kobylkama projet někam po okolí. :) Péťa jela na Lagulce a já na Darče. Po dlouhé době naše společná výjda. :)


03.09. Bourala se malá ohrada, protože a jelikož tam bylo hrozě mokro, tak jsme se rozhodli to tam postupně upravovat, aby se pak kobylky nebořily po kolena do bláta -_- (mimochodem stále to nemáme a už je u nás sníh T_T)

Opět běhání v ohradě, házení hrbu a zastavení na místě ze cvalu :D

04.09. Pétě přišly madla, která objednala hlavně kvůli malým holkám a Jonáškovi, aby se naučili trochu víc rovnováze. :) Samozřejmě jsme je hned vyzkoušely a bylo to fajne :) Také si malé holky zkusily pár cviků na lonži ^^ a docel ajim to i šlo :) Samozřejmě madla si vyzkoušel i Jonášek a zažil s Péťou i první cval ^^ a podle jeho výrazu s emu to moc líbilo :)

Malá Terka a její kolotoč :)

Jonášek a jeho první cval s mamkou :)

05.09. O víkendu jsme u koní nebyla, protože jsem jela na výstavu Arabských koní do Prahy. :) Ti koně byli úžasní, krásní a tak vůbec *-* třeba víc napíšu v samostatným článku :)
A u koníků u nás? Tak odpoledne byla Lagulka opět omadlována. Chvilku se něco dělalo na jízdárně a pak šli snad holky na menší procházku po okolí. Aný byla na Lagulce, Péťa vedle, Verča vedla Darču s nějakým prckem :)

Arábek *-*

06.09 V neděli se kobylky daly jen do ohrádky. A Ráno při cestě z ohrady se Léňě podařilo spadnout. Dá se říct že jí Darča setřásla, protože se jí nelíbilo, že byla moc na zadku xD Naštěstí se nikomu nic nestalo :)

Laguščino brždění :)

07.09. V pondělí jsme kobylky daly opět do velké ohrádky, kde se holčičky trochu vyběhaly. :)

08.09. V úterý jsme u kobylek byla s Anet a malou Anetkou. :) Jela jsme nejdřív na Lagulce a Anetka na Darče. lagušku jsem trochu vyběhala a pak jí ještě trochu vylonžovala. Na ní se pak posadila malá Anetka a trochu pocvičila, pak si na ní sedla Anet a já si vzala na paškál Darču na lonž. :) Po lonži si na ní sedla i malá Anetka a jelo se dom. :)

Malá Anetka na Darče :)

09.09. Ráno kobylky opět dováděly v ohradě a odpoledne si jela Verča s Péťou na výjdu :)


Rozcvička v ohradě... :D

10.09. Kobylky šly opět do velké ohrádky. na Cestu zpátky si sedla Péťa s Jonáškem na Lagušku a Terka M. na Darču s Madly. Lagulku jsme projistotu vedla já a Darču Léňa. :) A terka se udržela i když se Darynka trochu lekla :)

Jonášek a Péťa a Lagulka :)

11.09. U Koníku jsme se sešly opět v hojném počtu (Péťa, já, Verča, Anet, Anetka, Léňa) Lagulka měla na sobě opět madla a vystřídaly jsme se na ní i na Darče. :)
Verča při kolotoči se Lagulce položila na zadek, a jí se to nelíbilo, takže má další pád :D Lagulka jí prostě shodila, ale první vykopnutí se ještě udržela. :D Bohužel nemá fotku... zase :D :D

Trocha rozpohybování a práce na louce. :)

12.09. U kobylek jsem nebyla, ale co vím, tak byly na jízdárně. :)

13.09. proběhlo u kobylek čereno-modré focení. :) Detaily napíšu zvlášť :)

Blázni na koních :)

14.09. Trochu pršelo, ale s Verčou nás to neodradilo vyjet alespoň na chvíli na louku a něco s kobylkama popracovat. :)

Návrat z louky :)

15.09. Kobylky dostaly volno a šly do velké ohrádky. :) S holkama (Anetka a Péťa) jsme si zatím hrály na kadeřnický salém a vytvořily si na hlavě pár účesů, :D

Mřížka na Péťě :)

16.09. Jsme si vyjely s Verčou na vyjížďku. Já opět na Lagulce a Verča na Darče. :)

17.09. Kobylky byla odvedeny do velké ohrádky, aby si užily travičku. :)

18.09. Byla jsem u koní s Davidem, Verčou a Anetkou. :) Péťa s Pájou a Jonáškem vozili do stáje seno. Já se svezla na Lagulce.. teda něco jsem s ní popracovala a pak nechala pást. a Verča jezdila na Darče, na kterou si pak chvíli sedl David. Anetka si nevzala helmu a nejevila moc zájem jezdit (ze začátku) Pak najednou chtěla, ale já jsme zlá mrcha a tak jsem jí prostě nepustila.
U stáje se na Lagulce chvilku svezl sousedům syn a pak i Jonášek. :)


Spokojený Jonášek :)

19.09. Tuhle sobotu jsme se vyrazili podívat do Lysé na výstavu koní. :) Ráno nakrmila Péťa a odpoledne jsem ke kobylkám jela s Davidem a chvilku jsem se s nimi proběhla před stájí, protože Darče natýká noha :)

Vzpomínka na první dostihovou jezdkyni :)

20.09. Jezdila Péťa na Lagulce a Verča na Darče. Pak jsme se šli tak trochu neplánovaně fotit a odcházely jsme když začalo pršet. :D To jsem pak byla na Lagulce a malá Terka na Darče. :) Pár pěkných fotek z toho vzniklo :)


Černobílá Darča s Verčou :)

21.09. Opět pondělí s Verčou a opět vyjížďka po okolí :)

Lagulka a její posilnění před cestou :)

22.09. Se kobylky opět daly do ohrádky. :)

23.09. Kobylky šly opět do ohrady. :)

24.09. Byly jsme s Péťou a Léňou na louce na jízdárně. :)Nejdřív jsem jela na Darče a Péťa na Lagušce, pak jsem si sedla na Lagučku a Léňa na Darču, to jsme měly menží drezurní práci a pak si na cestu domů sedla na Darču Péťa. :)

25.09. Péťa byla na Lagušce, na které pak na Lonži jezdila Terka a na Darče byla Verča :)

Při krásným dnu se kobylky na sebe šklebí :D

26.09. Sobotní ohrádka :)

27.09. Já na Lagušce a Péťa na Darče jsme byly kobylky nejdřív trochu protáhnout po okolí, pak si na darču sedla Anetka a zkoušela i chtěně klusat na Darče. :) mě Péťa opět dávala trochu tréninku. :)

28.09. S Verčou jsme se rozhodly vyrazit na Černou studnici. Dřív jsem tam hodně jezdila a tak jsme si řekly, že to zkusíme. Super dlouhá cesta na klus a cval, jen jsme musely dávat pozor na lidí. :) Lagulka nejdřív nechtěla běžet, ale pak metala, jak namydlenej blesk. :D Krásná výjda. :)


Dokomentace, že jsme byly na Černé studnici :)

29.09. Kobylky v ohrádce. :)

30.09. Péťa s Verčou jely spolu na výjdu na Černou. Bohužel při cestě nahoru Darča v jednom míste nasadila svůj rychloklus a majzla se zadní nohou do přední. Takže pak dostala na pár dní klid.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanif Hanif | Web | 29. listopadu 2015 v 18:12 | Reagovat

Na výstavu do Lysé bych se taky chtěla podívat jenomže to máme hodně daleko, ale třeba příště pojedu
Všechny fotky jsou jako vždy moc pěkné, a hrozně se mi líbí barevné otěže které má Darča :)

2 Kate Kate | Web | 30. listopadu 2015 v 19:58 | Reagovat

Krásné fotky je vidět, že si to u koníků řádně užíváš. :-)

3 Janča Janča | 5. prosince 2015 v 13:44 | Reagovat

[1]: No některá představení jsou pěkná, ale myslím, že se to tam trochu zhoršilo x/ a hlavně je tam vždycky hrozně plno :D ALe koně jsou krásní pořád. :)
Díky za pochvalu fotek a ty otěže má Verča z Decathlonu :)

[2]: Ano opravdu si to u nich užívám :) a díky za komentář :)

4 Caseybaige Caseybaige | E-mail | Web | 23. září 2017 v 20:07 | Reagovat

<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>More info!</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama