Pokladovka

13. září 2015 v 21:17 | Janča |  Akce
21.06.2015 se konala akcička, kterou jsem si usmyslela... teda Pokladovka. Bylo to na zkoušku a jelikož máme jen dva koně a Anetka ještě sama nejezdila, tak se to muselo udělat tak nějak na kupě.
Tedy odpoledne jsme dorazila ke koníkům prní. Stihla jsem je vykydat a skoro vyčistit. Mohlo se teda už jen sedlat a uzdit a vyrazit. S Davidem jsem naložila do auta ještě pár věcí a jeli jsme na louku, kde se pokladovka konala. Holky musely ještě chvilku počkat, protože jsem nestihla rozmístit věci na stanoviště.
K celé pokladovce jsme si vymyslela i příběh a k tomu odpovídaly i úkoly. :)
Tak nějak doufám, že jim to nevadilo a pokladovka i ceny se jim líbily :)
Nultý úkol, takový úvod, jsme měli den předem, kdy měla původně pokladovka být, ale pršelo. Ve stáji šel teda udělat první úkol a zároveň za něj dostaly první část mapy.

Celá mapa, jen cesta dokreslena na PC, protože jsem ji dokončenou nevyfotila :)

Kdysi dávno existoval jeden kmen, který žil v harmonii s přírodou a nejvíce s koňmi. Bohužel se jednou objevil kmen, který tyto ideály neuznával a chtěl ze všeho a všech těžit, co nejvíce. Chtěl mít všeho zásobu a nadbytek. Také chtěli obsadit, co nejvíce možné půdy. Díky svému chování byly ostatní klany utlačovány a nejvíce právě ten, který žil nejvíce v harmonii. Jednoho dne ovšem tento klan zmizel a zanechal za sebou stopy pro ty, kteří by měli rádi alespoň kousek z přírody, pro ty, kteří by měli rádi koně, tak jako oni.

Abyste se dostali na cestu a došli tam kam oni, je třeba vás vyzkoušet, jestli jste hodni dorazit k cíly.
V prvé řadě tento klan používal rostliny a musel je umět správně roztřídit. Můžete si to zkusit také.

A úkol za který se dostala mapa? Třídění lentilek pomocí brčka. :D Měla jsem rozdělené barvy + nějaké navíc a každá jsme musely dopřenést lentilky do svého rohu. Já měla oranžovou, Péťa červenou, Verča modrou a Anetka zelenou. Byla to sranda, zvlášť když jsme se s brčkama střetly uprostřed tácu. :D

Taška s příběhem, otázkami a cenama pro pro všechny :)

Výborně zvládli jste roztřídit koření. Můžete si tedy vzít první část mapy, která vás dovede k dalšímu úkolu, po jehož splnění dostanete další kus mapy.

Další den tedy vyjely a hledaly první úkol podle mapy. Všechny úkoly byly pověšeny ve výšce jezdce na koni. Kvůli tomu jsem musela skákat pro větve. :D

Jedna z cen, dvě fotky na A5 :)

Vidím, že jste našli cestu k prvnímu úkolu. Klam, který se vydal na cestu, použil k přepravě koně, kteří je přenesli přes překážky. Museli mít tedy i dobré vybavení a především sedlo, aby koně nikde netlačilo a jim se celou cestu dobře a bezpečně jelo. Váš úkol je popsat takové sedlo.

Ano první úkol ze světa koní bylo popsat sedlo. Anetka měla sedlo i s odkazovými čárami. ostatní holky bez. Aby to nebylo tak snadné, tak jsme tam dala i doplňující otázky.
Anetka: Barvy koní
Verča: druhy sedel
Péťa: rozdíl mezi drezúrním a skokovým sedlem

Anetka v sedle :)

První úkol jste splnily a našli cestu k druhému, kde se opět ověří vaše znalosti z koňské výstroje. Tentokrát popíšete uzdečku a poté se můžete vydat na další cestu podle mapy.

Na dalším stanovišti se popisovala uzdečka s dalšími doplňkovými otázkami. :)
Anetka: Plemena koní
Verča: typy udidel
Péťa: rozdíl mezi uzdou a uzdečkou

Jedna z cen, fotka na A4

Vidím, že jste dospěli k třetímu úkolu. Teď se ukáže, jak dobře znáte svého koně.

Třetí úkol bez zbytečného okecávání :D A jelikož se měl popsat kůň, tak toto stanoviště bylo bez doplňující otázky: :)

Slalom :)

Máte za sebou namáhavou cestu, chvíli si odpočiňte, dejte něco dobrého vašim koním a pak můžeme přejít k dalšímu úkolu.

Čtvrtý úkol obsahoval jablíčka pro koně a sušenky pro ostatní. :D Doplňková otázka byla, co koně můžou a co by neměli/nesmí. :)

Stromeček s občerstvením pro koně, jezdci dostaly až ve stáji sušenky :D

Cestu stále zvládáte, teď příjde ten horší úsek cesty. Musíme zjistim vaši obratnost s koněm, aproto předvedete pár cviků.

Pátý úkol byl na imaginární jízdárně, kde se předvedlo pár jízdárenckých cviků. Malý kruh
velký kruh, od stěny ke stěně, 1 kolečko v klusu, vlnovka o třech obloucích, dotknout se levou rukou pravé nohy a naopak.

K tomuto úkolu byla i doplňková otázka:
Pro všechny: Jaké znáš chody koně? Co je to lehký a pracovní klus?
Verča: Doby chodů koně
Péťa: doby chodů koně a další druhy chodů

Anetčin profesinální výstup na koně :D

Už se blížíte k cíli a zároveň k nejtěžší části cesty. Kmen, který touto cestou šel, kráčel přes hory, šel v dešti i sněhu. Tento kmen musel mít důvěru v koně a kůň v ně, že dokážou najít tu správnou cestu. Zvládneš to i ty při zhoršené viditelnosti?

Verča soustředěně jede :)

Při posledním úkolu měly holky jet slalom, na začátku byly kavaletky. Slalom byl za zhoršené viditelnosti, tedy na oči se nasadili plavecké brýle, do ruky se dal kelímek s vodou a měl se projet slalom. :D Byla sranda je všechny pozorovat:D

Péťa se zkoušenou viditelností :D

Došli jste na konec cesty, gratuluji, teď si můžete dojít pro odměnu, kterou vám tu klan zanechal.

Pak se vše sklidilo nasedlo do auta a ve stáji jsem kontrolovala odpovědi a psala body. :)
První místo obsadila Péťa druhé Verča a třetí Anetka.

Vyhodnocené lístečky s odpověďma

Za každé místo holky dostaly jednu fotku jich s koněm, pamlsky pro koně a něco na zub pro sebe.a pak každá dostala kotylion ve své barvě s Lagulkou nebo Darcy :)

Fotky na výběr :)První místo: Péťa si mohla vybrat z velké fotky A4 a polštáře, a pak buďto fotku na A5 nebo dvě fotky A6
Druhé místo: Verča si poté mohla vybrat taky mezi polštářem a velkou fotkou A4 a pak jednou fotkou A6 a jednou A5
Třetí místo: Na Anetku zbyla fotky A4, a jedna fotka A5 :)

Tučně malované polštářky :)


A konečné foto na konec :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama