Pomalu začíná léto

5. července 2015 v 6:00 | Janča |  Den po dni
Pár dní se zase nekupilo a proto vám můžu napsat, co se stalo a jak. U některých dnů si nejsem na 100% jistá, co se dělo a proto je popis trochu kratší. :) Ale snad si zase něco málo počtete :)30.05. Tento den byla akce s dětmi v Rýnovicích. Víc se rozepisovat nebudu, protože jsem o akcích napsala samostatný článek. ZDE

31.05. Ráno jsme byla u koníků s Péťou a Jonáškem, který nadšeně pomáhal. :D zpět z výběhu vedl Darču David, který pro mě dojel a já svezla Péťu s Jonáškem na Lagušce. :)

Velký malý jezdec :)

Odpoledne se nás sešlo víc a Verča přišla ke koním odpoledne o berličkách, díky nehodě předchozího dne. Kobylky jsme nechaly odpočívat. byly ve výběhu a pak jsem je chvíli trápila focením. :) Chtěla jsem si zkusit takovou tu techniku zatemňování a na první pokus to vyšlo docela dobře. Příště už to sna dlépe vychytám. :)

menší ukázka před a po :)

02.06. Byla jsem odpoledne u kobylek s Péťou a vyjely jsme si na krásnou vyjížďku. Dlouho jsem si tak krásně a na dlouhým úseku nezacválala. :3 A jo jela jsem na Lagušce, která byla zlatíčko. :)

05.06. Jonášek slavil druhé narozeniny a já s Verčou jsme na oslavě blbly na tranpolíně. :D

Rozmazaná fotka nás na trampošce :D

06.06. Opět vodění dětí a opět se odkazuju na předešlí článek. :) ZDE

11.06. Byly jsme s Péťou na vyjížďce, kde jsem Péťě ukazovala cestu, kudy by se jela Pokladovka. :) Pak jsme kobylky daly na chvíli do výběhu, kde to odnesl stromeček, o který se Laguška vehementně drbala. :D

Divím se že stromeček ještě stojí :D

12.06. Jsme byly s Verčou na vyjížďce v lese kolem Kynastu, protože bylo hrozné teplo.

13.06. U koníků jsem byla odpoledne s Davidem, protože Péťa a Verča šli na oslavu narozenin malé/velké Terezky. Byla jsem za to ráda, protože jsem měla plán trochu upravit stáj. :) s Davidem jsme jeli nejdřív do stáje, kde jsme vyložili náčiní a pak jsme jeli k Pétě pro krmení a znovu do stáje. :D

Zkouška žlabu proběhla na výbornou :D

Tam jsme vyvedly kobylky do velké ohrádky a po vyčištění boxů se daly do práce. David vyvrtával díry do žlabů a upevnňoval je na stěnu. Jelikož jsme přivezli skříňku, tak jsem tam dala pár našich věcí a trochu jí zabydlela. Potom jsme taky upevnily šroub a na to pověsili držák na podsedlové dečky a nakonec jsme zatloukly hřebíček a přověsili na to nástěnku. :)
Věšák na dečky :)


Nástěnka :)


Výsledek se mi moc líbil. Žlaby jsem umyla a pak jsem tam hned nasypala večeři pro kobylky, pro které jsme po chvíli šli. Na žlab si obě rychle zvykly a večeři spořádaly. No tak jsme kobylky opustily a jeli k Péťě dát kyblíčky a barely. Tam nás chvíli zdrželi a dali nám dort a ochutnali jsme chlebíčky. Oslavenkyni Terce jsem alespoň dala bonbony, se kterýma se rozdělila. Ale jen se mnou, Daviden a Jonáškem. :D
Pak jsme jeli domů, zrovna když byl slejvanec. xD

Skříňka :)

14.06. Ráno byly kobylky ve velké ohrádkce a odpoledne jsme měli klientku, které jsme povodily děti a také jí, když malá holčička nechtěla sedět před Verčou. :) Byla to asi půlhodinová procházka, kdy jsme držela žrecího maniaka. :D
Ráno Péťa uviděla upravenou stáj a odpoledne Verča :) oboum se to moc líbilo :) :3

Darynka v ohrádce

16.06. Vodily jsme 44 dětí xD asi o této úmorné dřině napíšu samostatný článek, ať ty akce mám rozřazené. :) Můžu vám jen říct, že to bylo fakt úmorné. :D

Jedni z prvních dětí :D

18.06. U koníků jsme byla odpoledne s Péťou a s Markétkou (kamarádka), která se chtěla naučit klusat. Na louku jsme si vyjela na Lagušce a Péťa na Darcynce, které jsme trochu vyběhaly. Pak si na Lagušku sedla Markétka a Péťa ji vzala na lonž a učila.

Péťa učitelka :)

Já jsem vzala Darcynku taky chvíli na lonž a ten truhlík neumí chodit v kroku. Vyslala jsem jí na kruk a ona běžela, pak si cvála a a skočila přes trávu. :D pak jsem jí nakonec donutila jít v kroku a celkem jí to šlo. :) Jen na druhou ruku byla trochu horší. Pak jsem si na ní taky sedla a vyzkoušela po dlouhé době klus. Jo pořád si tam připadám jak začátečník a lítám sem a tam xD
Darcy na Lonži :)

19.06. u kobylek jsem byla ráno s taťkou, se kterým jsem odvedla kobylky do malého výběhu. Uklidila ve stáji, pomazlila se s kobylkama a pak jsme je zavedli do stáje, dali baštu a jeli dom.

V ohrádce

20.06. u koníků jsem byla odpoledne. Původně se měla konat pokladovka, ale bohužel pršelo, tak jsme kobylky daly s Péťou do výběhu a pořádně si promočily kalhoty a já i boty. :D Ale když se nemohla pokladovka jet, tak jsme udělaly alespoň úvod a s tím i soutěž přemisťování lentilek. :)

Něco z pokladovky :)

21.06. Konečně, nastal den kdy se konala moje vymyšlená pokladovka. Odpoledne jsem přijela ke koním, a než přijely holky, tak jsme stihla vykydat a skoro vyčistit obě kobylky. Pak se nasedlalo a mohly vyjet. Já jsem s Davidem naložila ještě pár věci a vyrazili jsme na louku, kde se měla konat. Tam jsem rozmístila lístečky s textem a holky k nim hledaly cestu pomocí mapy. :) Na stanovištích měli různé otázky, jinde i úkoly, které musely vyplnit. Doufám, že si to holky užily. Na konci jsem spočítala body, vyhlásila místa a rozdala ceny. :) A asi více v samostatném článku. :)
26.06. u koníků jsem byla v pátek ráno s Péťou. Kobylky jsme daly do velkého výběhu, aby se trochu proběhly a napapaly.
Odpoledne jsem jela ke koníkům s Verčou asi v jednu a měli jsme dojet k Pétě domů, kde se kobylky měly koupat. Samozřejmě bez sedla. :D No kobylkám jsme vybraly box, trochu je vyčistily, nauzdily a hodily na ně podsedlovou dečku. Pak Verča na Darcy z vyvýšeného místa naskočila a já se nechala vyhodit od taťky. :)Pak jsme mohly vyrazit na cestu.

První paní na mydlení :)

cesta byla opravdu suprová, kobylky se chovaly skvěle a Laguška ani tolik nežrala. :) Po cestě jsme si našly i zákazníka na vodění. Ke konci cesty byla ulička psů. Kobylky se se nelekly, spíš jsem se lekla já, když pes, který štěkal na jedný straně baráku přeběhl na druhou a začal opět štěkat. Jako fajn, lekla jsme se, ale kdybych to alespoň nečekala. :D

Druhá namydlená dáma :)

U Péti jsme jim sundaly věci a Darča šla na mytí první. Hezky stála, drřela, poslední fázi stříkání hadicí taky přežila. Laguška ... s ní je to jiné... :D pochodovala a čověk za ní musel vlát, ale zvládlo se to a nakonec i hadici snesle.
Pak už nezbývalo nic jiného jen čekat až uschnou. Při čekání jsme je nechaly pást a Laguška se několikrát vyválela (naštěstí na trávě). Byl to takový zajimavý pocit, videt válení fakt z blízka. :)

Lagulka se doválela :) (foto Péťa)

Po tom co trochu oschly chtělo pár lidí povozit. :D Na Lagušku si sedl Pája a pak i Mirka (Pájova ségra). Na Darcy se svezla Terezka a na Lagušce pak Péťa s Jonáškem. :)

Jonášek zkouší Darču :D (foto Péťa)

Jen co uschly, jsme se vydaly na zpáteční cestu do stáje. Cestou domů byly opět obě hodné a tak dostaly ve stáji za odměnu večeři. :D

Cesta domů (foto Verči mamka, nebo Péťa)

27.06. Odpoledne jsem byla u koníků opět jen s Davidem, protože Péťa a Verča jely do bazénu. (Já nejela, protože jsem byla nemocná. A ano ke koním sjem mohla :D ) Holky jsme daly do velkého výběhu, mezitím jsem jim vybrala boxy, připravila večeři a pak za nějaký čas jsme je zavedli domů, kde jsem jim ještě vyčistila kopýtka. :)

uražená v ohrádce :D

28.06. S Verčou jsme u koníků byly odpoledne samy a tak jsme vyrazily na vyjížďku opět kolem Kynastu. nejprve jsme holky vyběhaly na louce, i když Lagulke si klusala a do cvalu jsme ji dostala na krátkou dobu. Zato Darcy jak neuměla cválat, tak teď si to tak hezky krosí. :D no pak jsme si ještě zaběhaly na rovince, kde Laguška nacválala a Darcy taky. Ale to se Laguška rozletěla, protože Darcy nestačila, ale povedlo se mi jí dostat pod kontrolu.

Verča s Darčou v ohrádce :)

Pak se Laguška hrozně předváděla před koňmi, kteří byli v ohradě. Měla ocas nahoru a klusala skoro na místě. Pak se z toho strášně dlouhou dobu vzpamatovávala. :D
Darča Verču trochu zlobila, protože chtěla pořád běžet, ale pak už to šlo.
Jelikož byly kobylky spocené, tak jsme je daly na chvíli ještě do velké ohrádky, kterou jsme poté za asistence Lagušky trochu upravily... tedy dotáhly mašle :)

Vrchní kontrolor :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanif Hanif | Web | 6. července 2015 v 11:37 | Reagovat

Musíš  si to s koníkama opravdu užívat :)
Ty upravené fotky se ti moc povedly, opravdu je to nádherné.
44 dětí je teda opravdu moc, to ti věřím že to bylo náročné, já bych to asi nevydržela :D.
Hrozně se mi líbí ta fotka Darcynky na lonži  :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama