Akce - Dětské dny

30. června 2015 v 17:24 | Janča |  Akce
Ahojky :)
Je to sice dělší doba, ale ještě jsem vám nenapsala o třech akcích, na kterých kobylky vozily dětičky. :)


23.05. První akce byla v sobotu 23.05. na nějakých slavnostech u Nisanky. Nisanka je kousek od stáje, takže jsme tam s Verčou mohly v pohodě dojet. U koníků jsme se sešli v 8, daly jim snídani, zapletly hřívu a nějako v devět jsme vyrazily. Kobylky jsme s Verčou ještě trochu vyběhaly a pak jsme dorazily na místo vodění, kde už Péťa připravila pásku, aby jen tak někdo nevběhl ke koním.

Ukázka mého...

... a Verčina umění :)

Ze začátku nikdo moc nechodil, ale pak děti začaly chodit, dokonce se svezl i starý pán, který v životě na koni nejel.měl z toho opravdu radost.
Ve volných chvílích se kobylky pásly a my na nich tak posedávaly. Kvůli vodění jsme sundaly otěže a daly jim spojky a vodítka, tak jsme zkoušely jezdit jen na vodítku. :D byla to docela sranda a holky poslouchaly. Možná až na potřetí, ale hezky šly. :)

Anetka zkouší zvítězit nad mocí zelené trávy. :D

A u vodění nám pomáhal taťka, který ochotně vysazoval mrňata na koníky. :)
Vodění končilo někde v půl 3 a do stáje jsme se dostaly tak ve 3. Proto jsme kobylkám daly večeři a nechaly je odpočívat ve stáji. :)

Lagulka poslušně vozila děti...

Darcynka se také snažila :) Její první vodící akce s námi :)

30.05. Další sobota a další vodění dětí. Tentokrát v Rýnovicích, což je trochu daleko. :D Byl to dětský den pořádaný policisty, hasiči a červeným křížem. Ráno vyrazila Verča s Péťou, se kterýma jsme se měli sejít u Rybýřské Bašty.Tam jsme přijeli a pak s mamkou a Anetkou jsme dělaly koním doprovod, protože sešlo trochu víc přes město. Samozřejmě, že se Laguška vysrala na chodník a jedné paní to hrozně vadilo, když jsem bobky odsunula na stranu na trávník.Měla trochu kecy no :D Tak jsem jí řekla, že je to furt lepší než psí hovna. Po tomhle jsem si ještě z auta vyndala lopatu a nesla ji pro jistotu. S kobylkama jsme šli kolem Kaufu, přes přechod, kde bohužel nešel semafor, ale lidi nás pouštěly a pak kolem Základní školy Mšeno, kde se na hřišti hrál fotbal.

Povozili jsme Viktorku :)

Na místo určení kobylky dorazily bez uhony a my taky. Děti tam měly soutěže, ale na koníky si našly čas. Tentokrát pomáhal vysazovat taťka a David. Na kobylky jsme si taky parktát sedly, jen počasí bylo trochu horší.

Hladili jsme si i 20 kilovou želvu... ještě mládě :D v dospělosti tak 80 kg :)

Ke konci se stala menší nehoda, kdy Darča šlápla Verče na nohu a dost. Hned jí to zmodralo atd. David jí musel vzít do náručí a odnést na barel si sednout. :D Ještě, že tam byla zdravotnice, která jí nohu hned ošetřila. Pak Verča jela do nemocnice, jestli to nemá zlomené, naštětí jen naraženina a za pár dní to bylo zase v pohodě. A paní zdravotnice se za odměnu projela na koni. :)

Povozili jsme i ty nejmenší

(Verča stejně nohu pod kopyto strčila schválně, aby nemusela do školy. :D)
Na úplném konci, když už děti odcházely se přišli povozit tři policisté ve staré uniformě a jeden šermíř. Paní, která byla ve staré policejní uniformě, na toho koně opravdu chtěla, a vylezla na něj i přesto, že měla pouzdrovou sukni a boty na podpatku. :D

Nadšení z jízdy :)

Zpátky jsem jela s Péťou. Péťa na Lagušce a já na Darče. Na jední louce jsme je chtěli nechat proběhnout a Darča se opravdu proběhla xD V Klusu mě málem vysadila a naštěstí ve cvalu jsem se udržela. Jsem si říkala, že nesmím spadnout. Na konci louky zastavila, ale asi má opravdu moc energie. :)
Do stáje jsme dorazily nějako po třetí hodině.

Policajti fotí jiného na koni. :D + všimněte si té paní/slečny na kraji... ano ta v tom opravdu jela :D

06.06. Další dětský den a tentokrát na Nové Vsi. Bohužel tenhle den jsme nemohla být přítomna, protože jsme jela na oslavu, ale ráno jsem alespoň s Verčou dopravila kobylky na místo konání. Opět jsme je trochu vyběhaly a tak.
Akce začala v 10 hodin a končila nějak kolem dvanácté, jedné? Ale prý moc dětí nebylo.

Fotky když jsem odcházela z vodícího místa. :)


Přejeme vám všem krásné prázdniny a kdo nemá, tak alespoň hezky prožité léto :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Verča Verča | 1. července 2015 v 11:32 | Reagovat

Krásné Jani :)
Jak jako, že sem tu nohu strčila schválně? To je křivé obvinění! :D
Klidně si sem mohla dát tu fotku, co si  mi dala na fb k příspěvku, jak sedím na barelu uřvaná :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama