Duben

21. dubna 2015 v 20:53 | Janča |  Den po dni
Zdravím :)
Po několika dnech vám přináším opět souhrn těchto dní :) Snad si to někdo přečte a třeba i okomentuje :)
Jinak snad už začalo to jaro :D
09.04. Tento den jsem byla s Péťou ve stáji sama. tak jsme si po dlouhé době spolu vyjeli na vyjížďku :) Jela jsem na Darcy a je teda opravdu živá xD nohy jsem měla radši trochu od ní, jinak by se rozjela :). bylo vtipné si klusat a nechat za sebou Lagušku. :) Jen se Darcy ten den chovala jako torpédo, asi si mě testovala nebo nevim :D
Každopádně, kdo říká, že prostě na rovině ten klusák necválá, tak to je blbost :D Si už se mnou chtěla skočit... asi jí to nějako začalo bavit :) Ale jinak se dá krásně zastavit :)

Už se vracíme do stáje

11.04. Sobota :) Jelikož Péťa odjela na školení, tak jsme se Verčou zustaly na kobylky samy a to i díky tomu, že nikdo další nemohl. :) Ráno jsme přijeli do stáje dřív a šli jsme opravit velkou ohrádku, která se trochu rozbořila po jernícm sněhu. :D Musely jsme vzít palici na zatloukání kolíků, která je pekelně těžká -_- Ale vše jsme zvládly. Ohrádku jsme spravily, utáhly mašle a šli do stáje. Tam jsme ještě rychle vykydaly a pak odvedly kobylky do výběhu, kde jsme je i hlídaly. :)
Holky se vyválely a Lagulka lítala a házela držky jako magor :D

Lagulka a její ukázka pohledu "Na co čumíš?" :D

Po pár dlouhých chvilkách jsme je zase zavedly do stáje, tam jsem ještě Lagulce musela učistit vemínko, protože si tam naházel ahlínu a pak jí to svědilo :D A taky jsem našla první klíště, naštěstí lezoucí, takže jsme ho hned zamornovala.
Vlastně ten den mě Laguška musela fakt "milovat" :D Při cestě do ohrady mi v boxu šlápla plnou vahou na nohu a z výběhu to samé xD Ta naraženina bolí zatím furt. xD

Tentokráte pohled mezi uši Lagulky :)

Odpoledne jsme přijely dřív, koníky si vyčistily nasedlaly. Hezky si chtěly vzít vestu a páteřák a Verunka zaječela, protože po páteřáku ji lezl pavouk. :D Ale pak i přes protesty, že už si ho nevezme, a po tom co jsme jí ho zkontrolovala si ho vzala. :) Pak jsme vyrazily. ještě jsem vzala projistotu lonž, kdyby Lagulka nějako bláznila.
Kobylky jsme si nejdřív šli očíhnout na jízdárnu, jak jsou živé :D Lagulce se nechtěl, takže jsem se mohla upobízet, ale nakonec jsem jí dohnala k tomu aby i nacválala. :) Darcy ta se nemusí ani pobízet. :D
Pak jsme vyrazily na vyjížďku kolem Nisanky a tak si potlapkat po loukách. Do kopečka jsme si daly rychlejší chod. Darcy nám ujížděla ve svém ladném klusu a já na Lagulce jsme se jí snažily dohonit ve cvalu. _:D Pak jsme šli už radši v kroku, byly v šude děti. :) No a tak jsme si tak šly, chtěly jsme se skoro vracet a koukám, lonž nikde. :D tak jsme s evracely zase zpátky a naštěstí jsme ji našly. :D
Kobylky jsme ještě krokovaly po loukách a byly jsme se vším všudy tak hodinu a třičtvrtě venku. :) Skvělej pocit. :)
Ve stáji jsme je očistily, vysušily a daly večeři s přídavkem česneku... Třeba odežene ty hmyzáky různé. :)

Anetka na Lagušce

12.04. u koníků jsem byla odpoledne a jen jako fotograf. :) Bylo ná stam už víc já, Péťa, Verča, Anetka a Míša. Nejprve si Péťa vyjela na Lagušce nahoru, kde ji i prohnala a to samé i Verča. já s Míšou jsme se bavily a fotily. :)
Pak přišla na řadu Anetka a Míša si zkusila Darcy.

Majitelky na svých kobylkách :)


Nakonec se z toho vyklubalo i skákání, kdy si Verča chtěla ozkoušet Darcy. :) ze země se jí to moc nedařilo, tak si na Darcy sedla Péťa, projistotu jištěna na lonži. :) Darcy skákala super, nebylo to takové hnaní, jako když nám ji ukazovaly. :D pak si ji vyzkoušela i Verča a byla nadšená. :)

Asi si chtěla taky skočit :)

Taky kolem nás proběhla velký okruh srnka. :D Pak jsme nějako jely do stáje. :)
+ Ještě Péťa musela hodit řeč se sousedem, protože jim vadí hnuj on koní... Jsou na vesnici, ale z paneláku maj nějako rozmazlený nos či co x/ + Davidovi koňský hnuj taky nesmrdí a to je taky, co říct. :D Alespoň, když se bavili, je Péťa poprosila jestli by teda nemohly alespoň sesbírat ty hovna, co dělá jejich pes na zahradě u nás x)

První skok Verči a Darcy bez jištění lonžkou :)

13.04 V pondělí ke koním normálně nechodím.ale Péťa mi psala, že Darcy má nateklou nožku, takže by s epotřebovala trochu projít. Tak jsem vzala Davida a před dvanácnou jsme tam sjeli vyvenčit princezny. :) David sotal Lagušku a já si vzala Darcy s kterou jsme tak po rznu chodila, běhala a chvíli ji nechala žrát. nevím jak dlouho jsme tam byli, ale nožka jí splaskla. Pro jistotu jsme ji nožku ještě schladily vodou a pak jeli domů. :)

odpočinek na pasení :)

16.04. Jsem byla u koníků s Péťou a kobylky jsme daly do velké ohrádky ať se vyběhají a napapají čerstvé travičky. :) Poctivě se obě vyválely i vybehaly. :)

Darcy s ptáčkem u hlavy :) Jednou byl ve výběhu s Ferdou... bohužel po chvíli byl vyhnán :D

17.04. Jsme s Péťou a Verčou vzaly kobylky jen na uzdečce a šly jsme na louky. :) Tam je vyběhaly obě na lonži. Verča se nejdřív vztekala, že to nejde, ale když se víc ponasnažila, hned jí to šlo. :) A darcy reagovala na slovo :)
Lagulka se před Dárcy taky převáděla, takže pak běhaly obě s ocasesem jak arábci. :D Bohužel na fotkách to není tolik vidět, točila jsme hlavně video :)

Lagulka se opičila po Darcy

Darcy se jen předváděla :D

Pak je holky taky nechaly popást a nakonec jsme zkusily jízdu bez sedla. :) Péťa na Lagušce a Verča na Darcy. :) Já se pak na cestu domů s Péťou vystřídla. :) Z toho kopce to byla fakt lahoda. :D Ale s Verčou jsme to obě přežily a zvládly v pohodě. :) Navíc na Lagušce bylo krásné teplo. :)

Verča na Darcy, která není tak pohodlná jako Laguška... hlavně díky vysokému kohoutku :D

18.04. U koníků jsem byla odpoledne, kam jsme dotáhla Davida i bratránka Kubu. Ten den nás bylo opravdu požehnaně. :) Já a Verča jsme jely s koníkama na louku a ostatní Péťa s Jonáškem, David, Kuba a pak Lucka s přítelem přišli po svých. :) Kobylky jsme zatím trochu vylítaly... jestli to u Darcy jde a pak si David na Darcy sedl. Musím říct že je Darcy fakt úžasná, protože David na ní jel sám a ona hezky šlapala a neblbla. :)

Laguščin cval :) Fuška jí nacválat :D a ano vím, že sed a vše je špatně... xD

Přede mě byl zatím posazen Jonášek a Péťa nás pak vodila. :) Jonáškovi se to asi moc líbilo. :D
Pak jsem posadila na Lagušku Kubu, který z koní má určitý respekt, ale pak se mu to taky moc líbilo :) Toho jsem teda jen vedla. :)

Bacha vezu dítě :D :)

Na Lagulku si pak sedla Péťa s Jonáškem a chvíli jsem je vodila a na Darcy si pak sedla Lucka.
Na cestu domů jsme šli tak, jak jsme přišli. :) Tedy já a Verča jsme si vezly zadky na koních a ostatní šli pěšky. :D
kousek od stáje k sobě Lagulka a Darcy čuchaly a pak jen kvikot xD Seznamovat je už takhle nebudem :D

Kliďas Darcy :)

19.04. U koníků jsem byla jak ráno, tak i odpoledne. :) Ráno jsme hodily kobylky s Péťou do výběhu a pak šli ke stáji nákládat hnůj pro odběratele. :D Pak jsme šly s Verčou, s Davidem a taťou do výběhu a chvíli kobylky pozorovali a pak jsme je odvedly domů.
Někdy v době oběda volal majitelce maráku, kde je i naše stj soused a i přesto, že se s Péťou domlouval, tak prostě říkal zase něco jiného. Např že jsme slíbily, že s hnojem budeme něco dělat... Ráno se odvezlo trochu hnoje, ale to asi neviděl, i když byl venku. Odpoledne zase se odvážel hnuj, ale ten se rozrejpal na ten uleželý, takže jim to bude alespoň opravdu smrdět už.
Maj na svým pozenku jezírku, z kterýho voda prosakuje, tak říkla, že je to izolovaný či tak nějak... což asi né, ale dobře...
Stejně největší pecka byla, že do stáje chodí moc lidí a dcerušce to vadí. :D Tak chtěj postavit plot a aby to majitelka toho baráku platila taky... fakt nevím, co si ještě vymyslí. :D

Verča na Darcy :)

Odpoledne jsme tam byly tak napůl s Péťou, protože zařizovala desky na box pro Lagulku :) Jinak jsme tam byly já, Verča a Anetka. :) Péťa s námi šla nakonec i na louku, kde jsme s Verčou pracovaly s kobylkama. Pak si na Lagušku sedla Anetka a na Darcy Péťa. :) Taky přijel na kole taťka a trochu nás fotil. :)
Anetka klusala na lonži a hezky bez otěží. Moc jí to šlo. :)

Anetka :)

Pak Péťa odešla, chvilku jsem Anetku lonžovala a pak jí pustila ať Lagušku vykrokuje. Chvilku jsem ftila Verču a pak se fotila s Darcy. :) Taky jsme s dárcy zkoušely chodit bez držení otěží. Ta kráska chodila vezky vedle nás. :) Pak Verča zkusila i naklusat a zastavit. Poslechla. :) No tohle bych chtěla naučit i Lagulku :)
Pak jsme jely do stáje, kde jsme kobylky daly ještě do výběhu, protože se ještě konstruoval box.
Verča si Darcy odstrojila snadno jen Lagulka pořád chtěla odejít, takže mi trvalo než jsem jí nandala ohlávku. :D
Byl to fajn den :)

Peťulka na Darcy :)

21.04. Verča s Péťou jeli dlouhou vyjížďku, aby si Verča pročistila hlavu před přijímačkama. :) Hodně štěstí Veru :)

Sice občas divím, co za obličeje dělám, ale proč ne :D "Moje" :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanif Hanif | Web | 27. dubna 2015 v 18:32 | Reagovat

Je skvělé, že se vám s Darcy takhle daří. To nám s Princeznou bohužel ne a v pátek ji budeme vracet, protože nepředvádí moc pěkné věci.
Nám si naštěstí nikdo na hnůj nestěžoval, ale kdyby někdo začal, asi bych mu ho naházela na zahradu aby mu to smrdělo ještě víc :D.
Já se taky hrozně bojím pavouků a kdyby mi lezl po vestě tak by si ji taky nechtěla dát :D.
Jinak ti to s Darcy opravdu sluší. Obě dvě klisničky jsou moc pěkné :)

2 Sidney Sidney | Web | 3. května 2015 v 10:55 | Reagovat

Krásný článek a ještě krásnější fotky :D! A nasmála jsem se :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama