Co je nového v únoru?

18. února 2015 v 20:47 | Janča |  Den po dni
Zdravím :)
Další článek a v něm další shrnutí dnů a tentokrát v únoru (i když únor stále pokračuje) :) Do půlky února máme stále v okolí sníh, a nejde nikam jet pod sedlem. Proto koníci tráví čas v ohradě a my s nima blbneme. :)
+ Když je méně sněhu, tak je zmrzlý a Lagulka je trochu cíťa, tak jí to vadí. Ale snad tenhle víkend se pod sedlo dostaneme. :)
Je u vás taky ještě sníh? :)

04.02. U koníků jsem byla odpoledne společně s Verčou a Péťou. Verča a Péťa šli uklízet do stáje a já hlídala a fotila ty naše dvě potvory chkupaté. :) Ferík se naučil běhat s námi vedle ohrady a Lagulce se velice zalíbily foťáky... bohužel ne k focení, ale k ocumlávání (můj objektiv T_T) Každopádně jsem fotila. :) Pak Verča hlídala Ferdu a Péťa cvičila s Lagulkou, pak jsem jí i asistovala a Ferda hezky žral seno. :)

Ferda kouká, jestli Lagulce neubližujeme :)

Když šli koníci domů, tak si verča sedla na Ferdu, že s ním zkuší jet na ohlávce... vzal s ní trochu čáru, ale zastavila ho. No mylsím, že na to šla moc rychle. A pak hurá dom zase. :D

Lagulka cvičí

06.02. U koníků jsme byla jen s Davidem, který zavedl Lagulku do výběhu a hlídal. Já zatím uklidila ve stáji. :)Pak jsme šla k výběhu a chvilku jsem běhala s Ferdou. :) Pak Ferdu držel David a já si chvilku hrála s Lagulkou. :)

Tahle fotka se mi moc líbí :) Lagulka pozoruje sjezdovku

08.02. U koníků jsem byla ráno s Davidem, Péťou a Anetkou. David s Anetkou hlídali venku a já s Péťou jsme šly uklidit do stáje. Ještě jsem přivezla ke koním spravený péťim beránek a upgrejdovaný beránek Verči, kteřý dostala k narozeninám. :)

Ferda se snaží být členem konverzace. :)

12.02. U koníků jsem byla s Péťou, která hlídala koníky, zatím co jsem uklízela stáj. Po odchodu z výběhu jsem zapletla lagulce ocásek. x)

Ocásek
13.02. (pátek)U koníků jsem byla odpoledne společně s Péťou, Davidem, Anetkou a Luckou... sešlo se nás tolik hlavně díky malé holčině, která se chtěla jít na koně podívat. Prostě se tam vetřela. Ale koníci si pobyli venku dlouho a asi hodinu jsem si hrála s Lagulkou.
Nejprvě Péťa chtěla Lagušku prohnat, aby se vylítala, a David držel Ferdu, aby nechtěl Péťu zamordovat. Každopádně Ferda si Lagulku bránil a spálil Davidovi ruku. Tak toho Péťa nechala, hned po tom, co zdrhl az ohrady. :D

Běžíme :)

Péťa taky vymyslela, že zkusíme skoky v ohradě, takže dva barely a prkno :) Nejprve zkoušela sama a pak jsem se tam nachomítl ajá s plachtou a začala jsem s Lagulkou cvičit já. :D Je zajimavé, jak se prostě nebála a venku se leká kdečeho... Plachtu si očmuchala, pokousala. Tak jsem jí do plachta zabalila. Vše v pohodě i šustění. Pak jsem jí dala plachtu pod skok, aby šl anejprve po plachtě pak skok a zase plachta. (ten skok byl spíš kavaletka, hezky to překračovala, alespoň se naučí zvedat nohy). Pak jsem ještě zkoušela, aby se postavila na prkno a taky v pohodě. asi jí to bavilo. Byl to moc fajn den.

Nuda u stromu :)

14.02.(sobota) U koníků jsem byla odpoledne s Péťou a Anetkou. Verča se ten den vracela z lyžáku, takže se u koníků taky stavila.
Péťa s Anetkou šly čistit boxy a já fotila a přemýšela. Bylo mi líto, že Ferda stojí a nic se s ním nedělá, tak mě napadlo, že by jsme s ním mohly zkusit skoky i plachtu. :) Péťa souhlasila, jen jsme projistotu vzaly uzdečku a každá jsme ho vedly z jedné strany. Do plachty se vešel celý a nic to s ním nedělalo, jen se tak zaposlouchal, očmuchal a nic.

Ferda zachumlán v plachtě :D

Pak jsme s ním zkoušely malý skok, bez nějakého pobízení, či tahání se rozběhl a skočil. Asi ho to opravdu hodně bavilo, protože se nevztekal, nechtěl kousnout a byl jako vyměněný. :) V boxe jsem se s ním nemusela tolik prát, aby nešel hnet za jídlem a chvíli počkal... Udělal opravdu velkou radost.

Ferda skáče :)

Lagulka na ty skoky byla trochu líná. Nechtělo se jí a musela se pobídnout bičíkem, aby běžela, nakonec se to povedlo a začalo bavit. Skok jsme jí zvýšily a samozřejmě ho skočila úplně s přehledem. Stejně jako Ferda. :)

Lagulka skáče :)

V boxe jsem jí potom rozčesala ocas a upletla nový cop a zkusila jsem i na hřívě, kde to nešlo bohužel od začátku, á hřívu kratší, jak se drbala. :)

Zapletení hřívy :)

Fotky a videa jsou většinou pořízené anetkou, která se stala fotografem pro tento den. :) A já s Péťou jsme si zvyšovaly kondičku běháním s koníkama. :D
Verču jsme přemluvily, aby příště zkusila skok bez sedla na Ferdovi za naší asistence. :D
+ jsem vytvořila věšák na podsedlovky, jen ho v té stáji pověsit :) Chtěla bych naši stáj trochu zútulnit už mám pár nápadů :)
+ Mám hotová dvě videa, která jsme poté přidám :)

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hanif Hanif | Web | 18. února 2015 v 21:05 | Reagovat

U nás už sníh není asi týden. Je fajn že byli koníci tak šikovní.
Zbožňuju tvoje články, vždycky to tak pěkně popíšeš a máš moc pěkné fotky :-)

2 Amálka Amálka | Web | 22. února 2015 v 19:07 | Reagovat

Krásné fotky, hlavně ta běžíme:)

3 Marcelka Celestine Marcelka Celestine | Web | 22. února 2015 v 19:55 | Reagovat

Každý den si s koníky. Jsou moc šikovní! A krásní ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama