Prosincové dny

6. ledna 2015 v 18:15 | Janča |  Den po dni
Zdravím,
mám pro vás další várku toho, co se dělo u koníků za prosinec, když jsem tam byla. A i něco, když jsem tam nebyla a dozvěděla jsem se, co se tam dělo. :) Taky se tu už objevují dny v lednuý, kdy jsem u koníkl nebyla, ale vím co se tam hlavního odehrávalo. :) užijte si to :)
09.12. U koníků byla Verča, která jela na Ferdíkovi a Péťa na Lagušce. Byly na vyjížďce. Koníci prý byli hodní.

10.12. U koníků byla opět Verča, Péťa a Anetka. Opět byly s koníkama na vyjížďce. Verča jela na Ferdovi (jako obvykle) a Anetka na Lagušce, kterou vedla Péťa. Koníci se prý chovali úkázkově a obzvlášť Ferda. Ani jednou nevyhodil, ani nedával hlavu dolu.
V ještě nerozbahněné ohrádce

11.12. U koníků jsem byla s Péťou. Jeli jsme k nim později, protože Péťa měla ještě zařitování, a dali je jen do ohrádky. Zatím co jsme hlídala, Péťa byla ve stáji a kydala, dávala seno, vodu a jídlo. Koníci v ohradě chvilku běhali. Ferda shodil jeden kolík, který byl naštěstí uvnitř ohrady na stěně, která dělí ohrádku na půl. Koníci si hezky hledali zbytky travičky a ohrnuli nos nad senem, co jim tam Péťa donesla. Nejspíš chtěli jít domů, tak jsme je vzali. Ferdík chtěl kousat, ale moc se mu to nedařilo. Po pár neuspěšných pokusech byl hodný.

První sníh :D

12.12. u koní byla odpo Verča. Stejně jako 13.12. ráno. Odpoledne jsme jeli na Apassionatu, o které možná zveřejním i článek. Odpoledne mne vysadili doma a pak jela Péťa s Verčou ještě koníky nakrmit.

Ze začátku Apassionaty

16.12. Jsme opět nečekaně jela ke koníkům, protože Verča nemohla. Koníky jsme daly jen do malé ohrádky, abych ještě stíhala Vánoční besídku ve u mamky ve škole.

18.12. Jsem se jela o koníky starat s mamkou, která statečně odvedla Lagušku do výběhu. Sice už koně vedla, ale to byl takový flegmatický trdlo, že šel a nic nedělel, narozdíl od Lagulky, která trochu táhla. Pak mamka ve výběhu klídala a já zatim jim to ve stáji připravila.
Mají se moc rádi

20.12. byli konici prý jen v ohrádce.

21.12. Koníci byli na procházce. Verča jela na Ferdovi a Anetka jela na Lagušce, kterou vedla Péťa. Byl na tu chvíli sníh. A jelikož je Ferda milovník sněhu, tak se i se sedlem vyválel. Verča naštěstí stihla seskočit. :)

22.12. U koníků jsme byla odpoledne. Jeli jsme na krokovou vyjížďku, protože je všude mokro a kdyby běhali, tak by mohli spadnout a mi taky. Vše bylo ok, Laguška sice koukala, ale nijako se nelakala. Jednou se zastavila, že viděl anějakého "bubáka", ale pak se rozešla za Ferdou. Ferda no chtěl běhat, chtěl se válet v trom troše sněhu, co zbyl na louce. Trochu se chtěl rozeběhnout z kopce i do kopce. Pral se semnou, aby mohl žrát a z toho se zpotil. Byl vlastně už i v boxe hrozně protivný. No a pak jsme šli takovou cestou lemovanou stromy. Šli jsme za Lagulkou a to se Ferdovi asi nelíbilo. Najednou vyskočil. Nevyhodil, ale vyskočil. Všechny čtyři nohy ve vzduchu, nedal ani hlavu dolu... a to udělal asi třikrát. Naštěstí jsme to useděla, ale opravdu jsem nevěděla, která bije. :D Tak nás pustila Péťa před sebe.
Péťa se snažila, aby Laguška šla do kaluže. Pá rjich prošla a předposlední s ní skočila. Překvapení. :D Pak se Lagulka bála nějakých dravců, kteří byli na louce. Ferda stále házel hlavou a chtěl se drbat. Při sve snaze mě kousl do nohy. :D
Cesta z kopce, přes silnici, pod silnicí byla v celku ok. Pak to přišlo, když jsme vylejzali malý kopeček. Ferda ho vyběhl a začal zase vyhazovat. Tak jsme z něj slezla a do stáje ho už dovedla. :D Stejně přez tu silnici to bylo asi lepší.

23.12. opět jsme byla u koníků odpoledne. Nejdřív jsme šli s Péťou a Davidem opravit ohradu, do které jsme pak koníky pustily. Ferda běhal víc než Laguška. Ale těšili se do velké ohrádky oba. Není tak rozbahněná a je tam ještě zbytek trávy. Proto cesotu tam tak hnali a z pátky byl Ferda taky nepříjemný, protože se zase těšil domů na seno a chleba. -_-. ještě jsme trochu poupravili malou ohrádku, zaházeli "parkoviště" a jeli domů.

Větrem rozbitá ohrádka :)

24.12. Jsme slavili Vánoce u koníků :) Viz samostatný článek :)

26.12. U koníků byla ráno Péťa s Anetkou a dávaly je do malé ohrádky. Odpoledne jsme u koníků byli já s Davidem a opět jsme je zdárne dostali do malé ohrádky. :) David hlídal a já zatím byla ve stáji a snažila se to tam vyčistit a dát vodu. To už začalo mrznou, všude byla ledovatka, ale naštěstí voda byla ještě tekutá. Koníci byli venku moc hodní. Když jsme je dali dovnitř odbahnila jsem jim nožky a kopýtka a jelo se domů. Teda ještě jsem si s laguškou "hrála" :D Vyzkoušela jsme ji i svoji podsedlovku, co jsme dostala k Vánocům a mooc ji sluší:)
Samozřejmě, že Lagušku vedl David a já Ferdu. :)

Lagulka dělá modelku ^^

27.12. U koníků byla Anetka a Péťa. koníci byli v ohrádce.

Špinavý koníci v ohrádce :D

28.12. Ráno u koníků jsme byla nejdřív jen já s Péťou. Koníky jsme daly do malé ohrádky a Péťa je hlídala. Já zatím byla ve stáji a uklízela jsem. Pak přijela Anetka s tátou, který udělal Lagušce jednu stěnu boxu. Anetka chvíli hlídala a pak jsme hlídala já.
Lagulka si mě nevšímala, ale Ferda za mnou chodil. Nejdřív po mě chtěl vyjet, ale pak byl hodný. Drbala jsem ho proutkem a on stál. Pak jsem chtěla upravit pásky na ohradě a tak jsem šla a Ferda za mnou. Potěšilo i když mi trochu kazil práci. :D Taky mu chutnají moje rukavice. Oblizoval je a chtěl je i ukořistit. Opravdu když dáváte něco koni z ruky, tak je jí mít dobré nataženou. viz u Ferdy. Natáhnu ruku, snaží se odtamtud něco ukosnout, ale mě se nic nestane. Zuby jen sjede :)
Odpoledne jsem u koní byla já, Verča a Péťa a její kamarádka. Koníky jsme nasedlaly, vyfintily (bohužel fotky se ztratily) a mohlo se vyrazit. Teda ba Lagulku jsem nenasedla sama. S vestou mi to jde nějak špatně. Navíc jsme chtěla vyskočit a Lagulka si chtěla odkráčet, když jsem se chtěla postavit na zem, tak jsme měla pořád nohu ve třmenu. naštěstí vše ok a Péťa mě vyhodila. Lagulka byla jak na pérkách. Chodila po straně, koukala na všechno, trochu povolit a je v trapu. Ferda to samé. Šly jsme na "jízdárnu" a tam se Lagulka trochu vyběhala. Ferda se snažil taky, hlavně když si na něj sedla Péťa.
Pak se na Lagušku posadila Péti kamarádka a nakonec i Péťa, ale to už se jelo do stáje.

V ohrádce. Člověk jim tam donese seno a oni po chvíli žerou hlínu :D

29.12. U koníků jsem vlastně neměla v plánl být, ale jelikož Péťa měla něco na práci, tak jsem tam jela s Verčou. Vzala jsem sebou i rodiče, kteří šli na procházku a ukazovali nám jestli nejede auto. Tatínek nás taky fotil ^^ a já si vyfotila krásný pohled z Lagulky mezi jejíma ušima. :) Chvilku jsme byly na "jízdárně", aby se Lagulka opět trochu vyběhala. Naštěstí to nebylo vůbec tak hrozné jako minulý den, kdy z ní byl nabušený dostiháček. :) Pak šli rodiče po svých a já s Verčou jsme vyrazily n amenší projížďku kolem Nisanky. Lagulka se bála jednoho chlapa, na kterého se otáčela a divně koukala, lekla se nějakého pána v garáži a pak se lekla sama sebe, když se otřela o větev. :D Ťuňťa jedna. Ale byla jinak zlatíčko. Ferda taky, jen na té jízdárně se mu moc chodit nechtělo.
Tak jsme pak jely zpět do stáje, daly jim krmení, já ještě zkontrolovala kopýtka a jelo se dom.

Pořádně zateplený ^^ Byla zima a proto je dobrá kukla, ve který vypadám jak rytíř :D

31.12. U koníků jsem byla ráno, kde jsme je dali do výběhu. David hlídal a já s Péťou jsme byly ve stáji kydaly atd. :) pak jsme šli k výběhu a já vycvakla pár foteček, některé jsou opravdu poveddené ^^ potom jsme je zavedli do stáje a jeli dom.
Ferdovi opravdu chutná moje rukavice:D I když žužlá mi i jen ruku a chce si z ní něco ukousnout... stává se z něj masožravec? O_o
Odpoledne přijela Lucka a s Péťou jeli na vyjížďku.

Leží tam v oboře, nožky má na hoře :D Ferda sníh miluje xD

01.01.2015 Verča byla u koníků a odpoledne na vyjížďce se s ní Ferda válel, kozloval atd.

02.01. Ferdík opět s Verčou perlil a válel se, jak na nový rok tak po celý rok? :D

03.01. Opět válení :D U koníků byla i Anetka.

Koníci běží :)

04.01. Ráno u koníků byla Verča, Péťa a druhá majitelka Ferdy. Prý ho její táta vytáhla z podmínek, kde nechodil ven, bili ho a nedali mu pořádně nažrat x/ Prý kousal a válel se normálně. :D ale doufám, že to půjde třeba jen trochu eliminovat. :(

Ferda pozuje :)

06.01. U koníků byla odpoledne Verča s Péťou a jelikož se nemohli dostat přez sníh pořádně ze stáje, tak šli do ohrady zkusit jezdit bez sedla. Lagulka prý v pohodě, ale Ferda si lehal a chtěl se válet, taky vyhazoval. Tak to Verča vzdala. :D

Pozující Lagulka :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ginger Ginger | Web | 7. ledna 2015 v 18:54 | Reagovat

Krásný fotečky koníků, jinak jsem ráda za spřátelení, už jsem si tě přidala mezi SB . :))

2 Hanif Hanif | Web | 8. ledna 2015 v 13:44 | Reagovat

Krásné fotky :) moc se mi líbí ta poslední a předposlední.

3 Marcelka Celestine Marcelka Celestine | Web | 28. ledna 2015 v 21:40 | Reagovat

To je úžasný koníček! Starat se o koníky :) Jsou to ušlechtilá zvířata ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama