Dny lednové

28. ledna 2015 v 22:48 | Janča |  Den po dni
Zdravím vás dalšího článku, kde opět popíšu, co se dělo v těch jednotlivých lednových dnech :)
Jelikož mi začalo zkouškové, tak jsem se ke koníkům moc nedostala, ale přece jsme tam párkrát byla. :)
Snad si ono krátké povídání užijete :)08.01. U koníků jsme byla odpoledne společně s Péťou a Verčou. Jelikož byl sníh, tak se s koníkama nedalo vyjet na louku, proto se dali jen do výběhu, kde jsme na nich po chvíli zkoušely jezdit. :) Lagulka byla v pohodě, jen Ferda pod Verčou zlobil. Lehal si a pak to Vreča vzdala. No na Lagulce jsem se po Péťě projela i já. :) Lagulka byla hodná holka, jako obvykle :)

Verči úskok stranou a Ferdovo válení

Na Lagulce

10.01. Koníky jsme měly ohlídat s Verčou a Anetkou. Holky jsme ráno vyzvedli u Péti a jeli ke koníkům, kde nás čekalo velice nemylé překvapení. :( ve stáji bylo tak 5 cenťáku vody, která pak většina natekla k Lagušce do boxu, po tom, co jsem jí chtěla vybrat mokrou slámu. Koníci jsme dali do výběhu a pak se nějako snažili stáj vyřešit.

Lagulčin osobní bazének x/

Anetka zavolala i taťkovi, jestli neví, jak to vyřešit. Přinesl vrtačku s dlouhým vrtákem a snažil se udělat díry do podlahy.

Vrták :D

Voda trochu odtekla, ale nic moc. Nakonec se to vyřešilo až odpoledne, kdy se vykopal "příkop" před stáji, aby voda, mohla někam odtékat venkem. Ale ráno jsme teda dala Lagušce mokrou slámu na spod na to trochu suché, aby to alespoň trochu vsáklo a to jsme udělali i při vstupu do stáje. Ferda měl v boxu naštěstí jen trochu vody.

Venku pršelo a koníci tam museli zůstat. Přece jen z nebe bylo vody míň než tam ve vnitř


Jelikož jsme řešili vodu ve stáji a na koníky ve výběhu jsme se šli občas podívat, tak Ferdovi se podařilo utéct. :D Běhal vedle ohrady. Anetka byla vyplašená. Ale já jelikož jsem to už zažila, tak jsem vzala žrádlo a šla Ferdovi na proti. Hned přiběhl a mohli jsme ho vzít do vnitř. :)
Dali jsme teda koníkům hamání a odjeli, pěkně promohlí v chození v tom bazénku. :D
Takto to vypadalo venku... objevil s enám potůček

11.01. U koníků jsem byla opět ráno. Koníky jsme daly s Péťou do malé ohrádky, já zatím uklidila stáj. Pak jsme koníky daly zase do boxů, daly jim krmení a jely dom.

Takto to v evýběhu vypadalo druhý den po vytopení :D voda zmizela

15.01. U koníků jsme byla ráno, jelikož jsem neměla školu. :D Opět jsme je daly s Péťou do výběhu, opět je Péťa hlídala a já uklízela ve stáji. :)

Ferův kukuč :)

16.01. Jsme byly u koníky všechny :) Já, Verča, Péťa, Lucka, Anetka :) Na Ferdovi jela Verča a Lucka měla Ferdu na Lonži, aby ho hlídala, kdyby si chtěl lehnout. Péťa byla na Lagulce, aby ji trochu vylítala. Ferda si lehnul jednou, ale ne úplně. :D Pak Verča chtěla naskočit a přeskočila a dopadla na druhou stranu. :D Zastavily jsme se na louce, kde nebylo tolik sněhu. Lucka Ferdu "lonžovala" a Péťa zatím vylítavala Lagušku. :)

Na lonži :D


Lagulčin úprk :)

Párktát ji vyhodila, Pak jsem si na Lagušku sedla já a trochu ji dolítala v klusu. Pak se chovala úplně ukázkově. hezky chodila i na volné otěži. :) Na ferdovi jela pak Lucka.

Na Lagulce :)

Lagušku jsem pak předala Anetce, která jezdila bez třmenů, protože se nám je nechtěle zkracovat. Já Lagulku vedla na vodítku a Anetka ji zkoušela vodit. Jde jí to opravdu dobře, je šikovná. Taky jsem Pétě vnukla nápad, aby Anetka zkusila takovou tu gymnastiku na koni. Kolotoč, ruce nahoru atd.. :) Pak jsme šli domů, Anetka dojela skoro až do stáje. Před kopcem radši slezla.

Anetka na Lagulce :)

Problém u ježdění byl, že Laguška si s ní tolik nic nedělala. Chtěla žrát a když se chodilo v kruku, tak se víc soustředila na mě. Ale Anetka to zvládla. :) Lagulka se ještě chtěla mazlit, čumákem hezky na rameno a foukala mi do ucha :3

17.01. koníci byli jen v ohrádce.

18.01. Péťa s Verčou byly na vyjížďce. Péťa měla Ferdu na lonžce, kdyby náhodou si Ferda lehal a bylo to v pohodě. :)19.01. u koníků jsem byla ráno, opět jsem byla sama s Péťou. Péťa opět hlídala koníky a já obstarala stáj. :)

22.01. Zase jsme byla u koníků, opět s Péťou a opět jsem uklízela stáj a Péťa hlídala koníky. :)

Ferda se ksichtí :D

24.01. U koníků bylo ráno Verča s Péťou, a daly koníky do ohrady. Opoledne Verča byla někde s rodiči a Péťa slavila narozeniny.
Odpoledne jsem byla u koníků s taťkou, který mi pomohl odvést koníky do výběhu a pak je tam hlídal., Ferda se ho snažil kousnout. :D jinak byli koníci hodní.

Lagulka :)

Ferdův box jsem vybrala trochu víc, měl tam v rohu opravdu nastláno. :D
Pak mi taťka pomohl přeházet hnuj. Ferda si dovoloval. chtěl kousnou uši do zadu a pak jsem mu jen pohrozila klackem a Ferda se postavil na zadní -_- tak dostal mezi nohy. Jo možná si říkate, že bít koně je špatný, ale musí se usměrnit. Koně taky když se jim nelíbí, jak se ten druhý chová, tak ho třeba kousnou, kopnou atd. A on je Ferda potom hodnější, že si uvědomí, že tohle ne.
Když jsme je vedli domů, tak byl naštvanej, těšil se na jídlo, tak se pak chtěl postavit na zadní i ve stáji. Já ho už preventivně beru za ohlávku, takže jsem mu hlavu udržela dole a tak se nemohl postavit. Pak jsem ho dala do boxu. Zatím co mu taťka držel kyblík s jídlem, tak jsem ho vyčistila od bláta a hezky kopýtka. Pak přišla na řadu Laguška. Ta se tak hezky mazlí a byla i u nohou hodná. Jen jestli to nebylo tim senem. :)

Oni dva pospolu :)

A co je nehezčí, když příjdete do stáje otevřete, řeknete "ahojky koníci" a oni vám odpoví zařehtáním. Oba dva. :) U Laguky je to takové běžnější, ale u Ferdy to je opravdu skvělé :)

28.01. U koníků jsem byla odpoledne, jelikož sněžilo a zase se nedalo dostat ze stáje někam na louku, tak se koníci dali jen do výběhu. :) Tam byli kupodivu hodní O_o Já jsem zatím kydala a Péťa hlídala. Pak šla ještě vyházet sníh a to jsme zase hlídala koňuchy já. Při tom jsem je fotila a vyšlo pár pěkných fotek :) I když některé vypadají líp zmenšené, než v plné velikosti na monitoru :D :)

Nejen Ferda kouše mašle, ale i Laguška. Jen ta se u toho většinou nenechá nachytat :)

+ Napadlo mě, že bych sem mohla přidavat takový menší "seriál" o tom, jak jsem dostala ke koním, proč, jak, na jakých koních jsem jela a podobně :) snad to někdo bude číst :D :)

V Sobotu budeme slavit naše narozeniny :D :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ginger Ginger | Web | 29. ledna 2015 v 20:46 | Reagovat

Moc krásný fotečky. A na články o tom jak si se dostala ke koním se moc těším ;)

2 Hanif Hanif | Web | 30. ledna 2015 v 10:36 | Reagovat

Krásné fotky :-). Já si nemyslím, že je špatné koni pohrozit, ne ho zmlátit, to v žádném případě, ale udělala si dobře, pak by se totiž Ferdík mohl naučit stavět na zadní pořád a mohl by někomu ublížit. Jinak, na ty články se moc těším :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama