Apassionata 2014

6. ledna 2015 v 18:51 | Janča |  Akce
Zdravím
V sobotu 13.12. jsme s Péťou a Verčou navštívily Apassionatu. Po dlouhém rozhodování, jsem se rozhodla, že sem napíšu článek. Ale muselo se mi to dlouhou dobu rozležet v hlavě. Více méně, jsem byla trochu zklamaná. :( Ale zase jsem ráda, že jsem tam mohla jet a vidět to.
Na cestu do Prahy jsme vyrazili ve 12 hodin a dorazili kolem jedné. Trochu nás překvapil vstup, kde byl detektor kovu a rendgen na batohy. U vstupu mi zkazili náladu. Jídlo (jabko a sojový rohlík) ani pití (obyč vodu) jsem si nemohla vzít. Samozřejmě tam se mohly kupovat ony předražené věci a hlavně nezdravé (sladké pití, pizza, smažený to a tamto...), takže jsem tam propašovala jen hašlerky, které mi byly náhradou za vodu. Dále mi bylo řečeno, že si nesmím vzít ani foťák s odjímatelným objektivem, zbyl mi jen kompakt (díky za něj, alespoň něco. + fotáky celkově prý byly povolený do roku 2012, pak už zákaz těch lepších..)... Jasný fotilo by to moc dobrý fotky a oni chtějí vydělat.

Egypt :) Slečně se hodně třásly nohy. :)
Vtipný je, že jsem hledala, co se tam může vzít, ale nenašla jsem to. Objevila jsem to, až když jsem přijela a pořádně se v tom šťourala. Opravdu nechápu zákaz třeba malých skládacích deštníku... to tam paní taky málem vyhodila, vyhodily i pána s dalekohledem. Takže po tom jsem šla podle instrukcí "milé" paní hledat úschovnu, červený barák.

Potapěč s oslíkemTen jsem nenašla, tak jsem se šla zeptat k VIP vstupu o hodně milejšího kluka, kde to je. Ten mi byl o hodně víc nápomocen a řekl, že je to náklaďák. Tak jsme šla k onomu přívěsu z náklaďáku a za 100 si tam uložila batoh s jídlem a miminkem (foťák). Co mi na radosti nepřidalo, bylo to, že se věci musely vezvydnout do 30 minut po představení, pak že věci odjedou, pak si můžem zavolat a shánět si věci, kde chcem... -_- No do bundy a mikiny jsem si narvala věci, které jsme si vzala do vnitř a šla opět ke kontrole. (Chápu, když kontrolují, tak moc na hokej či co se tam pořádá, ale toto? není to trochu omezování? Připadala jsem si fakt, jak debil a kriminálník)

Čtverylka

Našla jsme holky a pak jsme šly najít naše místa. Byly jsme až úplně na hoře. Výhled sice byl pěkný, ale některé věci jsem já pořádně neviděla. Navíc mi tam překážela traveza se světly. -_-
Teď k té lepší části představení. Název byl Zlatá cesta, jen pospojvaný ty představení byly jen tím povídáním a promitanou stěnou s obrazy v muzeu.

Na oslíkovi

Některé představení byly slabší (možná protože jsem i moc toho neviděla?) Některá byla zase vydařená. Co bylo trochu divné, že tam byla 2 představení dvakrát. Ne úplně stejné, ale velice podobné. U toho jednoho mi to nevadilo. Byli to zrovna jezdci, kteří se vřítili na "podium" a předvádeli akrobacii na koni. Naskakovali a seskakovali, dělali přemety, viseli z koně a pod. Toto představení se mi opravdu líbilo.

Akrobat ( mám je spíše natočené než vyfocené)
zrovna visí hlavou dolu x)

Dál se mi líbilo představení, kde jeden člověk řídil 3 páry koní ze hřbetu posledního páru. Skákal s nimi a různě je vodil. Pak přijel jen se dvěma páry a nakonec s jedním, na kterým i stál. Opět další vydařené představení.

Spřežení :) opravdu skvělé, škoda že nebylo představení delší

Také se tam objevil jezdes, jehož představení jsem viděla na youtube. V Praze bylo docela podobné, jen bohužel né tam vtipné, tako tamto. :)

Spinkáme :)

Jak se správně postavit na zadní :D

Také se mi líbilo poslední vystoupení, kde hrdina tohoto příběhu měl nejprve jednoho koně ve volnosti a komunikoval s ním těmi nejmenšími pobídkami. Tak to ovládal i další koně, kteří tam přiběhli. Pět koní, jeden poník a pak miny poník, který byl úplně ňuňatý *-* Ale takové komunikace s koňmi a té důvěry, bych chtěla dostáhnou jednou s vlastním koníkem.

Takhle ve volnosti "ovládal" koníky :)

Na konci nám byly představeni všichni účinkující, kteří se pak seřadili kolem podia a ti, kteří seděli dole, si mohli koníky pohladit. My na hoře jsme neměli nejmenší šanci. Když představení skončilo, začala tlačenice. Spousta lidí se hrnula na snad jediné dvoje jezdící schody. Dostat se ven bylo opravdu náročné. Verča chtěla ještě něco koupit, ale ceny za to byly moc. DVD s vystoupením 700 Kč, plyšák (ještě né mco hezký) 400 kč a větší cca za 600 Kč. Opravdu svět je jen o penězích -_- Pak pospíchat k úschovně a vyzvednout si batoh s věcmi a hurá domů.

Děkovačka a hlazení koníků

Celkové zhodnocení: Zacházení s návšetníky opravdu hrozné. Vystoupení bylo pěkné, jen např. čtverylku jsem viděla mnohem hezčí na výstavě koní v Lysé nad Labem. A zdálo se krom toho jednoho super vystoupení, které bylo dvakrát, ty ostatní lepši byly na scéně jen chvilku.

Tango s poníky :)

Domů jsem přijela zklamaná, asi jsem čekala víc. Něco co sebere dech, když už je na to taková reklama. Postupem času, co jsme si to přehrávala v hlavě se mi to vlastně i líbilo. Ale příští rok nejspíš nepojedu. Možná někdy jindy, za delší čas.

Úžasný poník a miny poník :D

Koníci ve volnosti pohromadě :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ivanitko Ivanitko | E-mail | Web | 2. března 2015 v 21:12 | Reagovat

Koukám, že další zklamaný z vystoupení. Já byla na apassionatě před 5 lety a to už zrovna přicházel její úpadek a jak tak slyším, tak je to ještě horší než předtím. Co dodat, prachy hýbou světem a na česko se prdí. Já když tam byla, tak naštěstí jsme tam mohli vejít jako normální lidi.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama