Víkend a další dny

8. prosince 2014 v 13:34 | Janča |  Den po dni
Zdravím:)
Mám pro vás několik dalších mini reportů z jednotlivých dnů. :)
Vánoce se blíží a většina dárků pro holky už je zabalená. :)
Blíží se taky sobotní Apassionata :)
Už napadl sníh O_o

27.11. Ke koníčkům jsem jela napřed, abych je připravila, aby jsme s Péťou mohli jen nasedlat a vyrazit ven. Péťa přijela po mě a přivezla jídlo a sedla. Laguška i Ferda byli při čištění vzorní a nic nevyváděli. :) Jen pak když jsme jeli na "jízdárnu" tak Ferda nechtěl chodit :( Sice jsem ho nalusala, ale bylo to přemlouvání. Takže jsem ho štvala tím, že když nechtěl chodit dopředu, tak jsmedělali kolečka. Pak to s ním šlo. :)
Po práci jsme jeli zase do stáje, odsedlat nakrmit a hurá zase domů.

Verča na Ferdíkovi

28.11. Ke koníkům jsem dorazila odpoledne s Péťou a Verčou. Verča si vzala Ferdíky a já Lagušku. Oba jsme je vyčistily, nasedlaly a mohlo se vyrazit. Jely jsme opět na naši "jízdárničku". Laguška se chovala suprově. Hezky šlapala. Jen při jednom cvalu se trochu rozběhla, protože se lekla větru. Ferda opět nechtěl chodit. Verče několikrát vyhodil. A párkrát se chtěl i vzeptnout... u toho to vypadalo, jako když dělá piruetu :D :)

Jeden z ferdových kozlíků. Je to screen z videa. :)

29.11. U koníků jsme byly ráno s Verčou a Davidem. Péťa jela na víkend pryč, tak to bylo na nás. :) Bohužel nikdo další nedorazil. Anetka byla nemocná a Lucka se učila.
Ráno jsme koníky daly do velkého výběhu, aby se vylítali. Lagulka s enemohla doškat, tak mi málem utrhla ruku, jak chtěla běžet -_-. Koníky hlídala v ohradě Verča a já zatím šla rychle do stáje vykydat a připravit jídlo. David pomáhal. Potom jsme šli do výběhu, trochu jsem fotila a točila. :) Po hodince jsme je dali do stáje a jeli dom.

Běhání v ohradě :)

Odpoledne nás David dovezl ke stáji, kde jsme koníky vykydaly, vyčistily, nasedlaly, nechaly si ukázat, jestli jednou auta a vyrazily. Chvilku jsme se zastavily na "jízdárně" kde jsme jeli jen krok, klus. Laguška hezky šlapala a Ferda zlobil. Vyhazoval a nechtěl chodit... opět. Pak jsme se vydali na procházku kolem Nisanky a pak kolem lesa. Oba byli hodní a tak jsme celé dorazily do stáje. Tak jsme je odsedlaly, daly žrádlo a pak nás David opět odvezl domů.

Pohled z koňského hřbetu :) opět z videa

30.11. Ráno jsme koníky daly do malé ohrady, kde měli ještě hezkou zelenou travičku. David hlídal a my jsme je s Verčou vybraly a připravily jídlo. Pak jsme šli Davidovi dělat společnost. Koníci trochu běhali, ale hlavně se pásli. Asi po té hodince jsme je dali opět domů. Byla nám zima. :D A Jeli jsme dom.
Odpoledne jsme se byla u koníků jen kouknout. Péťa se vrátila a vzala si do párády Ferdu. Verča jela na Lagušce a já fotila novým objektivem.. moje nové miminko ^^ Ferda pod Péťou chodil, i když cválat se mu nechtělo.

Verča po dlouhé době na velkém koni :D

Péťa na Ferdovi

02.12. K ekoníkům jsem vlastně jet zase neměla, ale jelikož Várča byla nemocná, tak jsem dorazila. Koníky jsme daly do malé ohrádky. Já je tam hlídala a Péťa šla zatím uklidit stáj.
No když jsme je dávaly do ohrády, tak než Péťa zavřela, tak se ferda už chtěl proběhnou, a chtěl se stavět na zadní. Měl smůlu xD ještě mám sílu ho udržet dole. :) No než péťa zavřela a Ferda se dostavěl, tak jsme vylezla z ohrady a teprve pak mu odepla vodítko. No bylo to štěstí, protože oba začali vyvádět. :D Normálně Laguška s proběhne tak 2x a pak žere a Ferda neběhá vůbec... Teď? Laguška běhala několikrát, vždy se na chvíli zastavila teda. Ferda taky běhal... dokonce prohnal chudáka kočku, která vběhla do výběhu. No taky z něj rychle vyběhla. :D
Možná vám sem dám potom video, jak vypadají takové klidné dny v ohradě. Opravdu je štěstí, že většina koní si svou sílu neuvědomuje a hlavně ji nevyuživá, jinak by to bylo hodně nebezpečný.

Lagulka a její skok. opět z videa

Další lagulčin počin :D

04.12. opět jsem byla u koníků s Péťou sama. Koníkům jsme nejprve vyčistily boxy, pak vyčistily koníky, nasedlaly a vyjely si na vyjížďku. Bylo moc krásně, jen vyjížďka trvala chvilku, protože Péťa musela někam jet. Lagulka byla nabitá, kdyby ji Péťa netržela, tak by se i bez pobídky rozběhla. :D Ferda byl kupodivu hodný, sice hlavu chtěl dávat dolu, ale udržela jsme ho. Teda jednou když jme šli do kopce k Nisance, tak to si kousl, a pak když jsme sešli z kopce k silnici. Tam si opět dal hlavu dolu a pak ucuknul. Jak jsme se mu snažila dát hlavu nahoru, tak jsem se nedržela koleny, takže když ucukl, tak jsem nedobrovolně sesedla. :D Bylo to vtipný, asi Ferda taky nechápal, co dělám na zemi.:D No hned jsem nasedla a mohlo se jít domů. :D Tam jsme koníky pustily ještě na chvíli do ohrádky, aby se proběhly. Opět nám ukázali, co zvládnou. :D Ve stáji se chtěl Ferda hrdnou k jídlu jako obvykle, tak jsem mu to nedovolila. Kupodivu stál do tý doby než jsme mu to jakoby povolila. Musela jsme si ten den říkat, jestli není ferda náhodou nemocnej? O_o

07.12. U koníků byla Péťa, Lucka a Verča. Verča na Ferdíkovi a Lucka na Lagušce. Byli na vyjížďce kolem Nisanky.

Verča na Ferdovi

06.12. V sobotu jsem byla u koníků odpoledne jen s Péťou. Ráno se o koníky staraly Péťa a Verča a daly je do ohrádky.
Odpoledne jsme dorazily do stáje a zatímco Péťa kydala, já se snažila, aby z bláta vylezl kůň. :D Ferda při čištění stál a ani s enepokusil kousnout. Chtěl kousnout až když jsem ho sedlala. No "kousla"(štípla) jsem ho taky, tak přestal. Koníky jsme deda nasedlaly a ještě jim daly reflexní pásky na nohy a pak vyrazily. Byla mlha a nebylo pořádně vydět. Přes silnici jsme šli opravdu opatrně. Pak jsme si udělaly delší krokovou vyjížďku. Ferda byl úplně super. Ani moc nedával hlavu dolu, takže mě tolik nebolely ruce. Ani nehnal. Trochu se lekl koníků, kteří zařechtali a on to nečekal. Pak trochu vyběhl, když jsme zabočovali do kopce, ale jinak byl naprosté zlatíčko. Ale jednou si kosl, ale to byla větev, přes kterou jsme šli z lesa. Lagulka byla taky hodná. Nikam nehnala, asi se bála, jak neviděla před sebe. No a v kopečku se lekla nějakého sudu v lese. Tak se s Péťou otočila z kopce a vypadalo to, že poběží. Naštěstí jí Péťa udržela a já s Ferdou jsme zůstali taky celí. Díky tomu jsme šli první, aby se Lagulka tolik nebála, ale stejně si udělala kolem toho velký oblouk. Skoro šla zase do lesa. Ten barel byl asi 4 metry od ní. :D Když jsme se vraceli, tak Ferda začal být trochu zlobivější, házel hlavou atd. Ale to byl v právu, protože mu jeden reflexní pásek sjel až na spěnku, takže ho to dřelo. Tentokrát jsem slezla dobrovolně a pásek mu narovnala. :D Pak se jelo domů. Přešli jsme silnici, pod kopečkem jsme slezly z koníků a pak vyšli na kopeček a po ujištění, že nikde není auto jsme přešli. Ferdovi to trochu trvalo, protože mě chtěl kousnout a pak se chtěl opět stavět na zadní. Opět se mu ani jedno nepovedlo, a tak pak už hezky šel až do stáje. :)
Cesta byla strašidelná, kdyby jsme nevěděly kam jet, tak netrefíme, protože žádné zachytné body nebyly vidět :D
Fotky z toho nemám, byla moc velká mlha :D

Lagulka :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Erička Erička | Web | 13. prosince 2014 v 10:03 | Reagovat

Máš úžasné zážitky, tvoje články o koníkách s fotkami se mi moc líbí :) Chodím sem ráda, jinak nechceš si dát odkaz na svůj blog, někam, kde bude pořád vidět? Příjde sem víc lidí, určitě by se jim tady taky líbilo! Takto o něm málo kdo ví a je to velká škoda :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama