Kůň 2014

5. října 2014 v 18:30 | Janča |  Akce
20.09. Jsme jeli do Lysý nad Labem na výstavu koní a všeho co k nim patří. :)


Víc fotek přibyde v galerii třeba časem ;) ještě jsem je nestihla roztřídit :)Koníky jela Péťa nakrmit už v osm hodin. Bohužel byla sama, protože Verča byla doma a já jsme šla ráno česat známou na svatbu (nevěsta nebyla, to bych si netroufla :D). Pak jsme se po deváte sešli auty u bývalé porodnice. Celkem jsme jeli dvěma auty a 9 lidí. Já + rodiče a David, Péťa + Pája a Jonášek, Verča a Míša. Do Lysý jsme dorazili po desáté hodině a hledali tam parkoviště. K jednomu jsme dojeli, ale těsně nám před nosem zabrali místa. Tak jsme nakonec našli jedno u nádraží u zadního vchodu na výstaviště.

Takový dalmatýn :)

Vešli jsme zaplatili vstup.. dospělí 120 Kč a snížené 80 Kč. Vešli jsme do haly C, kde bylo kolbiště a nějaké boxy pro koníky. Nejdřív jsme chtěli stíhat Péťu a spol, ale to jsme vzdali a tak jsme se potulovala s rodiči. Nejdřív jsme obhlédli koníky v boxech a byli tam úplně úžasní poníci. Respektive jedno poníkovské hříbátko. Bylo roztomiloučké a chtělo mi spapat ruku xD Naštěstí ještě nemá stisk a tak to jen lechtalo. :)

Ono hříbátko :) lepší fotku nemám, protože se moc hýbalo, nebo tam bylo moc lidí

Pak jsme vylezli na místo k stání a chvíli se koukali na plemenou přehlídku. Bylo to pěkné, ale né úplně tlik zajimavé (pro mě), tak jsme se šli podívat do sektoru, kde se prodávaly věci ke koním, na koně, pro koně, s koňmi a i jiné. :)

Pozor kouše :D aneb huculek, co mi připomínal Ferdu :D

Bylo tam teda hodně lidí, ale prohlédnout se tam ty věci daly. :) Tak nějak jsme se procházeli, pak jsme se zastavili u dostihového trenažeru. Nešla jsem to zkusit, protože bych asi s těmi krátkými třeny sletěla xD stačilo mi se koukat na jednu holku... obdivuju ty dostihové jezdce, že se na tom udrží :)

Pro představu, něco takového :)

Litovala jsem akorád koně, kteří byli v tomto prostoru... byli u prodejců, kteří nejspíš prodávali i boxy a oni chudítka tam.

Oslík mezi koňmi :)

Mno pak jsem se zastavila u obchodu, kde měli vystavené boty na zimu. Potkali jsme u toho Páju s Jonáškem. Péťa s Verčou a Míšou byly vevnitř, takže jsem je neviděla. Tak jsem se tam šla podívat tak a rovnou si botičky vyzkoušela a koupila. Určo v nich bude krásné teplo :3 (je v nich teplo, alespoň když jsem je doma zkoušela), taky jsem si tam rovnou koupila novou helmu (kterou ještě u koní nemám, tímpádem ještě se mnou nespadla :D). V tom mini krámečku bylo hrozné teplo a moc moc lidí, když jsme platili, tak na chvilku krámek uzavřeli. Po tom jsme se stavili ještě u jednoho prodejce, kde jsem si koupila bundu. Taky krásně teplá.:) Nejspíš mi konečně jednu zimu u těch koní nebude zima :D

Boty a půlku bundy jsem si platila z brigády, helmu a durhou půlku bundy rodiče

Pak jsme se šli ještě podívat ven a koupili si tam k obědu čínské nudle a malinovku. Pak jsme si šli chvilku sednou k venkovnímu kolbišti, kde se zrovna jeli závody vozatajství dvojspřeží. Ale už to pomalu končilo, tak jsme viděli alespoň posledního jezdce a vyhlášení. Po vyhlášení byla pauza, ale už si tam někteří šli zkoušet trat na další závod.


My se přesunuli opět do haly C, kde jsme obdivovala koníky a pak jsme se koukali za parkur poníka s vodičem. Bylo to fajn a i vtipné. :)


Po tom závodu jsme se sešli s Péťou a spol. Popovídali si o ohradníků, o tom jak Verča koupila deku a beránka pro Ferdu a tak :) Shodli jsme se, že za chvíli pojedem. (zrovna když program začal být zajimavější) :D Ale chtěla jsme jet havně kvůli Davidovi, kterému nebylo moc dobře a prostě tak.
No cestou domů jsme se stavili s rodiči u letadla a dali si tam zmrzlinu :) pak už jsme mohli jet rovnou domů :)

Znáte to letadlo někdo? :)

Například další program, který jsem našla na youtube byla drezura. V drezuře se objevila holka (ta starší s koněm Marion), kterou Péťa dřív trénovala. + všiměte si na začátku, jak koník té mladší holčiny vyhazuje x)


Závod poníků -dokonce jsem se tam párkrát viděla :D ale jen proto, že vím, kde jsem :)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Erička Erička | Web | 11. října 2014 v 16:40 | Reagovat

Ta výstava musela být úžasná, např. ten kůň dalmatýn, takovýho jsem ještě neviděla :) Ty boty s bundou jsou boží a to teploučko v nich, paráda :) A to letadlo je zajímavé a suprová reklamka :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama