Bajka

21. října 2014 v 7:00 | Janča |  Ostatní tvorba
Tak už jsem to sice zveřejnila na jiném mém blogu, ale jelikož je to o koníkách, tak to dávám i sem. Takové malé oživení:)
Doufám, že se bude líbit :)
Žilo, bylo jedno malé hříbátko, které bylo hrozně namyšlené, povyšovalo se nad ostatní koně a všem odsekávalo. Jediná, kdo s ním měl trpělivost, byla jeho maminka. Snažila se mu vštípit dobré chování i to, jak se má chovat ke starším. Mladá klisnička maminku neposlouchala a stále si o sobě myslela, že je nejkrásnější, nejchytřejší a ze všech nejlepší. Ostatní koníci si jí přestali postupem času všímat a nebrali její urážky tak vážně, i když je její slova bolela.
Klisničku opravdu štvalo, že si jí ostatní ve stádě nevšímají. Ještě víc jí vadilo, že jí její mamka pořád domlouvá. Proto se na svou mamku utrhla a začala na ní křičet, nadávat a nakonec jí řekla, že jí nenávidí. Matku klisničky to opravdu ranilo. Smutná odešla a nechala klisničku svému pyšnému osudu.
Klisnička si uvědomila, že řekla něco, co neměla. Šla za matkou a snažila se dělat, jako, že se nic neděje, ale nepomohlo to. Takhle to pokračovala několik dní. Z klisničky se stal vyvrhel stáda.

Jednou za prudkého deště a vichru, kdy se stádo tisklo k sobě, aby se ochránilo, klisnička stála sama opodál. Byla jí zima, měla hlad a bylo jí smutno. Snažila se nějak dostat do houfu, ale nikdo jí nepustil. Jelikož byla hrdá a pyšný, nikdy se neomluvila. Ale uvědomila si, že se musí změnit. Navíc nechtěla být rozhádaná se svou milovanou maminkou, proto na všechny zavolala, že se omlouvá a je jí to hrozně líto, co provedla. Myslela si, že ostatní koně to přejdou a odeženou ji, ale vzali jí mezi sebe. Klisnička si uvědomila, že co jednou řekne, nemůže vzít nikdy zpět, a že dobré slovo a omluva dokážou divy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama