Třetí týden v září

24. září 2014 v 11:30 | Janča |  Den po dni
Už se mi to pomalu krátí a prázdniny mi za chvíli skončí. :( Ale stále je tu ještě pár volných dní :) Tento článek bude trochu kratší... sice jsem u koníků byla, ale bylo toho nějako málo O_o14.09. Jsem u koníků sice nebyla, ale přivezla se nám půlka sena na zimu. :3 prý asi 18 baliků? :)

15.09. U koníků jsem byla odpoledne s Taťkou, který mi pomáhal s vodou a vyvážet kolečko. Já jim zatím vybrala bobky a nachystala papání. Ferdu jsem ještě pořádně vydrbala a moc se mu to líbilo. Házel ty svoje slastné obličeje ^^. Pak se tvařil trochu blbě, když jsem ho pouštěla k jídlu.

Spíš pro představu. ve stáji je tma a bleskem fotit prostě nechci. :)

16.09. Jsem přímo u koníků nebyla, ale byla jsem v Liberci pro pár kilo mrkve a pamlsky. Pamlsky opravdu krásně voní a mají příchuť lesního ovoce. Další den jsme je vyzkoušela na Ferdovi a tomu zachutnali ihned, jen Laguška se upejpala asi dva dny. :D
Mrkvičku jsme přivezla k Péťe a ještě jsme si u ní dali čajíček. :) Odpo pak přijela Verča a s Péťou byly jezdit. Konící prý byli zlatí a Ferda si povyhodil jen jednou. Začíná se zlepšovat. :)

Pamlsky pro oříky... opravdu krásně voní ^^

17.09. U koníků jsem byla ráno i odpoledne. Ráno jsme je daly s Péťou ven do velké ohrady, kde nám opět někdo/něco přehryzalo pásku a tak se musela optravovat. Já jsem šla uklidit stáj a zároveň i pro pásku. Šlo to vcelku rychle, Laguška ani neměla moc mokrou slámu. Pak jsme šla do výběhu, Péťa opravila pásku a pak se šlo do stáje, protože Péťa pospíchala za zubařem.

Ferda opět na zemi... fotila Péťa :)

Odpoledne jsem jela rovnou ke stáji, kde jsem zatím vykydala a dala vodu, než Péťa přijela. Pak jsme koníky trochu vyčistily, aby nevypadali tak špinavě, a za chvíli přijel kovář.
První šla Laguška a jako obvykle nohy nechtěla moc držet. Pochodovala, poskakovala a tak různě. Péťa se přitom řízla do palce, ale i přes ty útrapy se podařilo Lagušce nasadit nové podkovičky a ostrouhat zadní kopýtka. Ferda byl hodnější. Byl uvázaní a stál. Jednu stranu držela Péťa, ale pak jsme jí vystřídala. Chvilku jsme si ještě s kovářem povídaly a až odjel, tak jsme zametly a koníkům daly večeři. Už od úterý je hamání obohaceno o mrkvičku. :)

Laguščino hamání :) Mimo chlebíku a ječmene přibyla mrkvička. :)

Laguška si konečně zvykla na nové pamlsky a já získala její starou podkovičku ^^.

Podkovička :)18.09. Jsme u koníků byla opět jen ráno a opět jsme je dali do velké ohrady. Já jsme u ohrady hlídkovala a Péťa zatím šla čistit stáj. Koníci se hezky vyblbli.

Ferda se drbe a otravuje u pásek a Laguška se chytře pase. :)

20.09. Jsme jeli do Lysý nad Labem na Výstavu koní. :) o tom bude ale samostatný článek :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama