První týden v září

9. září 2014 v 16:31 | Janča |  Den po dni
Zdravím :)
Jelikož mám stále ještě volno, můžu chodit ke koníkům. :) První týden v září jsem u koníků byla každý den, byť jen třeba ráno či odpoledne :)
+ Nějaké nové informace v akcích ;)
01.09. Ráno jsme u koníků byla s Péťou. Daly jsme koníky na chvíli do malé ohrádky. Tenhle den jsem měla "štěstí" a našla jsem v kýblech s vodou celkem tři utopené potkany O_o S holkami jsme si dělaly srandu, že když jeden potkan (takový krásný) umřel, tak ho příjde hledat manželka s dětmi... a co se nestane, jednou utopený velký potkan a pak 3 malý. Rodinka si umí vybrat. :(
No koníky jsme vybraly, přichystaly jim papání a pak zavedly do stáje.
Odpoledne jsme u koníků byla s taťkou, který velice statečně odvedl Lagušku do a z malé ohrádky. Laguška byla taky moc hodná a nedělala mu žádné naschvály. :) Koníky jsem s taťkovou pomocí vybrala, dala jim vodu a papání. Pak jsme ty dva lotry zavedli do stáje, rozloučili se a mohlo se jet dom.

Už chtějí na pořádnou baštu do stáje

02.09. Jsem byla u koníků jen odpoledne a s Péťou jsme jely koníky projet, protože dlouho pod sedlem nebyli. Protože pršelo a do stáje zateklo, tak byly mokré dečky. Suché dečky byly jedna černá pod anglii a druhá pod western. Ferda teda dostal westernové sedlo a po trochu vybrání bobků a dání vody se mohlo jet. Za western jsem byla ráda :D Ferdík měl energii. Nejdřív teda se choval ukázkově, hezky cválal i klusal. Zato Laguška prý vyhazovala. :DPak při kroku se nejspíš lekl myšky v trávě a uskočil do strany. Noha mi vypadla ze třenu, ale jinak ok. Pak to vypadalo, že se mu už moc nechce, tak Péťa s Laguškou pomalu před námi nacválaly... ehm Ferda dal snad třista z místa a doplnil to sérií krásných kozlů. :D Udržela jsem se, ale bylo to velice zajimavé, v tu chvíli jsme opravdu za ten western děkovala. :D + má i výhodu v tom, že zaháknete otěže za hrušku a on nedosáhne na trávu. :)
Po tom to jsme je daly do stáje, daly jim hamání a pak se mohlo jít dom.
Od této jízdy jsem měla na noze hodně modřin. :D

Laguška, další obrázek, tenrokráte pro Páju

03.09. Jsem ke koním jela hlavně kvůli obrázku, abych ho dala Páje, která tam nakonec nepřijela, ale i tak jsem tam jela. :) Koníky jsme s Péťou daly do velké ohrádky, aby se vyběhali. Péťa zatím šla do stáje uklidit a já se kochala koníky. :)

Válení je prostě bezva :)

04.09. U koníků jsem byla dopoledne u koníků. Vlastně jsme tam byla sama, jelikož David si potřeboval ještě něco zařídit. Pomohl mi dát koním vodu a ještě je dát o malé ohrádky. Koníci byli v ohradě a já zatím kydala. Vše by bylo ok, ale najednou slyším klapat na sylnici podkovy. Jdu se podívat, co se to děje, a když jdu k ohradě uvidím na silnici Lagušku. U ohrady (která byla zavřená) jsem vzala vodítka, ze stáje jsme popadla kyblík s jídlem a šla na silnici za koňmi. Naštěstí oba šli hned za mnou. Ferda zabořil čumák do kybliku a Laguška šla na trávu ke stáji. Ferdíka jsem odvedla na kýblu k Lagušce a připnula je na vodítko a nějako dovedla do stáje. Štěstí, že u toho jídla stojí a nehejbou se. Měla jsme z toho trochu šok a klepaly se mi ruce nohy, ale koníci byli v pořádku. Po silnici nejelo žádný hovado, jen jedno auto tam zastavilo.
Jen to vypadalo, že koníci jsou taky trochu v šoku, že jsou z ohrady venku. A nejspíš díky Ferdovi, který pásky u vchodu povolil, je podlezli a tradá pryč. Nakonec jsem stáj doklidila dala koníkům seno a mohlo se zase jet.

Laguška papá _:)

05.09. Jsem byla opět u koníků a měly jsme s Péťou jet na vyjížďku. Nebylo mi úplně nejlíp, tak trvala jen chvilku. Na Ferdu jsem si dala radši western. Po půlhodinové vyjížďce jsme je ještě daly do výběhu, kde jsem je hlídala ještě s dvěma prcky a Péťa s Jindrou šli zatím odnést sedla a připravit stáj. Musím říct, že Ferda byl v tento den úplný zlatíčko. Nevyhazoval, choval se slušně, hezky chodil a ani se mě nepokusil kousnout. :)


06.09. U koníků jsme byla odpoledne společně s Verčou a Davidem. Koníkům jsme vyčistily boxy a daly vodu. Pak jsme si je osedlaly a vyrazily na menší ťapání. Davida jsme ověsila věcmi na lonžování. Jelikož se všechno na obloze mračilo, byly vidět blesky a docela dost hřmělo, mysleli jsme, že bude pršet. Vyjížďku jsme zkrátily a pak jsem šla Lagušku ještě chvilku vylonžovat. Chodila moc hezky a trochu se i zpotila.
Pak jsme šli ke stáji, protože jsme očekávali déšť. Odsedlaly jsme je, vzaly na vodítka a šly chvilku pást před stáj, aby taky Laguška uschnula. Nakonec pršelo po tom, co jsme dorazili s Davidem domů a jen chvilku. :D


07.09. U koníků se ráno předělávala malá ohrada. Proto jsme zaukolovala taťku i Davida, aby šli pomoc, protože kolíky byly zaražený hodně hluboko.
Koníky jsem s Verčou vybrala a dala jim vodu a hamání a pak jsme šly pomáhat.
V celku nám malá ohrada trvala dýl, než ta velká :D Ale zvládli jsme to. Pak se mohlo jet na zasloužený oběd:)

Ferda je zlatíčko, když má trávu

09.09. tedy dnes jsem u koníků byla jen ráno. Daly jsme je s Péťou do malé ohrady, kde je Péťa hlídala a já šla poklidit ve stáji. Žádné další mrtvoly nenalezeny a koně udrženi v ohradě. :D

Nová malá ohrádka v akci :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Erička Erička | Web | 15. září 2014 v 18:02 | Reagovat

Krásně si koníka namalovala :) Tak první týden v září jsi si náramně s koniky užívala, já si zase užívám praxi v hotelu na recepci a hlavně kurzy tanečních :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama