Den s policisty a hasiči

17. září 2014 v 12:05 | Janča |  Akce
V sobotu 13.09. jsme byly s koníky na další akci. Opět ve složení já, Verča, Péťa. Další pomocníci byli David, taťka a Martin. Mamka dělala společnost a podávala pití a jídlo. Pak si hrála na fotografku. :)

Ráno jsme měli sraz v 8 ve stáji. Koníky jsme rychle vybraly, daly vodu, vyčistily a pak osedlaly, nauzdily a vyrazily s Verčou na cestu. Naštěstí se akce konala na Nové Vsi kousek od stáje. Jen koníci šli trochu obklikou po louce. Na louce jsme je trochu vyběhaly, aby neměli tolik energie. :) Oba dva byli kupodivnu hodní a o nic se nepokoušeli. Asi třikrát jsme si vyklusali kopeček, a pak ještě dva a zamířili na místo konání.

Náš tým a Laguščina zadnice :)

Na místo jsme dojeli chvilku po deváté hodině. Péťa s Davidem už nám to tam připravili. Sesedly jsme z koníků, sundaly si helmy, vestu a páteřák a za chvíli koníky pásly. První přiběhla Terezka, která se posadila na Lagušku a chvilku se vozila. za chvíli ale už přišli normální "zákazníci". Někteří měli lístečky na jednu jízdu zdarma ostatní platili od začátku 30kč.

Vodění, hezky třikrát dokola-la-la

Děti byly různé... od úplně maličkých po starší. Byla tam i holčina, co jezdí na koni. Té jediné se nemuselo pomáhat. :)

Malá odvážná jezdkyně. :)

Koníci byli jen jako doprovod oné akce. Dalším doprovodným programem byla ukázka policejních psů a hasičů. U předvádění psů se i střílelo, takže jsme šli co nejvíc dozadu a doufali, že s ekoníci budou chovat dobře. Laguška se sice polekaně koukala, ale zvládla to dobře. O ferdovi ani nemluvim.:D

Ukázka policejného zásahu

Po psech se k nám nahrnulo pár lidí, takže jsme měli opět co dělat. Pomáhal nám i můj taťka. No ale Lagušce se to pomalu přestávalo líbit. Vždy u prvního kolečka se tvářila vražedně. :D

Ferda se pase a Verča zkouší "dámský" sed ve westernu :D

Když kolem 12 přijeli hasiči, tak Péťa rozhodla, že pojedem už do stáje. Tak jsme se s Verčou oblékly, naskočily na koně a jeli domů. Trochu jsme si naklusaly. Ferda, jak se moc těšil domů, přidal do kroku a trochu zlobil. Laguška byla v pohodě.

Ve stáji nás už čekal David i Péťa. Tak jsme koníky odstojili a nechali je papat.

Další malý velký jezdec :)

Celkové zhodnocení. Akce se povedla. Počasí vyšlo perfektně. Svítilo sluníčko, bylo teplo... což se pak o neděli říct nedalo. Koníci byli celkem hodní a něco si na sebe zase vydělali. :)

Příští týden další akce, ale tentokrát bez koníků, v Lysé nad Labem na výstavě Kůň 2014 :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama