Hlídání

13. srpna 2014 v 9:53 | Janča |  Den po dni
Zdravím :)

O víkendu (01.-03.08.) jsme měli s Verčou na starost koníky. Péťa totiž odjela na zaslouženou víkendvou dovolenou. :)
Stihli jsme toho dost, ale zároveň málo. :D

To je láska :)Ve čtvrtek 31.07. jsem se u koníků byla jen podívat. Zrovna jezdili na louce a tak jsem se chvilku svezla na Ferdovi. Měla jsem sebou neteř, takže se taky mohla svézt na Lagušce.

V pátek jsem jela ke koním rovnou z brigády. Verča zůstala u Péti a tak jsme ji tam vyzvedli, společně s vodou a jídlem pro koníky. Koníky jsme nšejprve daly do malé ohrázky, pak jsme je vybrali, dali jim vodu jídlo, seno trochu jsme se s nimi pomazlili a jeli domů.

V malé ohrádce :)

Sobota ráno: V 9 hodin jsme vyzvedli Verču u paneláku a jeli nejprve pro jídlo a pak ke koním. Ty jsme nejdřív daly ven do velké ohrady i s dekami, aby na ně nešlo moc much a hovad. Verča je hlídala a já šla zatím uklidit stáj, kde už přítel s neteří ometali pavučiny. Bez těch pavučin to prokouklo. :) Po tom, co jsme uklidili stáj, jsme šli k výběhu dělat společnost Verče. Koníci tam byli asi hodinu a půl. Z výběhu jsem posadila na Lagušku neteř a Verča, jela opět na Ferdovi. Dali jsme je do stáje a pak jsem odjeli domů na oběd.

Prozměnu velká ohrada :)

Odpoledne jsme přijeli na půl třetí. Opět jsme jeli prvně pro jídlo. Ve stáji jsme si je vyčistily a nasedlaly. Už zbývalo jen se oblíct a vyrazit. Jenže skutek utek. Začalo hřmít a rozlilo se. Do stáje zatýkalo a nevypadalo to, žeby to chtělo odejít. Tak jsme koně zase odsedlaly a čekali. Dokonce jsme si vzali foťák a chtěla jsem svézt přítele a neteř za pomoc.
Po chvilce pršet, přestalo, tak jsme daly koníky alespoň ven a začaly jsme uklízet takovou poličku. Za chvilku zase začalo pršet, tak jsme koně dávali zase rychle dom. Laguška se stihla hezky vyválet a Ferda taky nebyl nejčistčí. Poličku jsme uklidily a hodně věcí vyházely. Pak jsme jim daly najíst a mohlo se jet dom.

Laguška dostala bahenní koupel, aneb když se kůň vyválí :D

Neděle ráno: Opět stejný scénář, jen teda se neometaly pavučiny. Při uklídu stáje se tam zastavila Péťa, která zrovna přijela z dovolené. U výběhu se ještě zastavil taťka a šel si pohladit koníky.

Ferda si drbe zadek x)

Opoledne byla s námi už Péťa. Chtěli jsme jezdit, jenže mělo opět pršet, tak jsme to odpískaly. Jen jsme je vyčistily, pokecali a pak jsme jeli domů.

I když se nám jezdit nepodařilo, tak jsem si víkend stejně užila. :) Hlavně tu byla přítomnost koníků. :)

P.S. Brzo tu přibyde článek o tom, jak "skáčeme" :D
A taky v sobotu jedeme na Hutě na sraz veteránů vodit děti :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Markeet Markeet | Web | 13. srpna 2014 v 10:05 | Reagovat

Ahoj, nepotřebuješ někde hlas? :-) Kdyžtak napiš do komentu na blog :-) Kdyby se ti chtělo, můžeš poslat hlas mému kocourkovi :-) odkaz mám na blogu :-)

ps: krásní koníci :)

2 Erička Erička | Web | 15. srpna 2014 v 23:12 | Reagovat

"Ferda si drbe zadek" to mě pobavilo :D Fotka je povedená :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama