16.08. Sraz Veteránů

23. srpna 2014 v 19:27 | Janča |  Den po dni
Zdravím :)
Opět trochu dýl, ale lepší později než nikdy ;) V jednom z minulých článků jsem psala, že jedeme s koníkama vodit děti na Huť na sraz veteránů. V sobotu ráno v 8 hodin jsme i přes nepřízeň počasí vyrazily. :) + Ještě něco málo k 17.08. kdy koníci měli volno.Ke koníkům jsme ráno dojeli v půl 8, přichystaly je. Ferda dostal western a při mírném dešti se mohlo vyjet. Cestu tam i zpátky jsem jela já a Péťa. Pořádně jsme se oblékly a jeli v tom mrholení. Cesta tam trvala delší dobu, protože hodně lidí volalo a ještě se něco domlouvalo. Jeli jsme pod Černou studnicí. Verča, Pája a David zatím ve stáji uklidili a pak jeli na Huť připravit nějaké ty věci.

S Ferdou :)
Naše cesta byla ze začátku v pohodě, jelo se po krásné cestě, pak jsme ale odbočily a nastal pomalý sestup. Cesta byla zkopce a ještě tak krásně kamenitá. Ale Ferda s Laguškou to zvládli na jedničku. Trochu si obrousili kopýtka, což jim alespoň trochu pomohlo. Ferda to dole na pěkné cestě rozjel, že mu ani Laguška nestačila. Pomalu jsme se blížili ke srazu. Když jsme přijely blíž k silnici, tak jsme slezly a vedli koníky až na naše stanoviště. Stanoviště bylo hezky v rochu stranou od většiny aut. Samozřejmě, že koníci (hlavně Laguška) koukaly, co se to děje a proč tolik aut? Ale zvládali to v pohodě. Jediné, co jim vadilo hodně byla motorka a pár amerických aut, které jak to říct... kuckaly? Prostě dělaly takový randál. (takové buch, buch křach...) Bylo vtipné, jak se lidé při dešti rozprchli. Chudáci byli hasiči, kteří předváděli, jak dostat člověka z auta. V autě byl živý člověk a tak museli pokračovat i za deště. :D

Východ bokem :D
Jelikož byly přeháňky, tak střídavě lidi byli a zase nebyli. Naštěstí jsme měli takový altánek a pod ten se vešli jak koně, tak všichni ostatní.

Ukázka, jak se vejde koník i s jezdcem pod altán :D
Dokonce na konících nejezdily jen děti, ale odvážilo se i pár starších lidí. Většina jich sice seděla na Lagušce, která nemá ráda, když se na ní těžcí lidé moc dlouho škrábou a tak Péťa měla strach, aby náhodou nevyhazovala. Ale naštěstí to zvládla. :)Na Ferdovi se svezl jeden a ten se i na ty koníky ptal. Bylo hezké vidět, ty staré lidi, kteří nikdy neseděli na koni, jak jsou šťastní. Jedna paní se skoro rozplakala. Pak tam byl jeden pán, který se musel posilnit 4 pivy, aby se na koně odvážil.
Péťa na Ferdíkovi :)
Když děti nechodily, tak si na Ferdu sednul přítel a trochu se povozil. :)

Já s přítelem.
Na srazu jsme vydrželi do 4. Částečně i protože začalo hrozně pršet a nám se v tom jet nechtělo. Vyrazily jsme teda po té přeháňce a ostatní jsme nechaly, aby tam po nás poklidili. Nejdřív na koníkách, na silnici jsme pak slezly a pak opět do sedel. Na krásné cestě, před tou kamenitou, jsme si chtěly jen naklusat, ale koníci popadli druhý dech a nacválali si to a přeskakovali ty odtokové kanálky. :D Ferda se pak něčeho lekl, tak zastavil, ale pak hezky naklusal. Když se vedle nás objevila klusající Laguška tak Ferda nacválal, ale rozhodně nebyl rychlejší. :D
Verča na Lagušce alá sporťáček :)
Cestu do kopce plného kamenů zvládli taky dobře. Párkrát jsme zastavily, aby si odpočali, protože se oba hrozně potili a při zastávce jsem skoro neviděla, jak se z nich odpařovala voda. Naštěstí po kopci už byla pěkná cesta a to pomalu schli a z Ferdy se stával oběd světlý ryzáček. Při zpáteční cestě nepršelo a tak jsme do stáje dojeli vcelku v suchu.

"Drezúrka" :D
Byl to fajn den. Koníci si na sebe něco málo vydělali, pořádně se projeli a my taky. Ferda mě mile překvapil, jak byl hodný, ani pak moc nekousal při tom vodění. Rozhodně si zasloužil velkou pochvalu :)
Hasiči

A jak už jsem psala na začátku, u koníků jsem byla v neděli ráno, kdy se koníci dali po náročné sobotě na louku, aby se protáhli a užili se den nicnedělání. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama