Ježdění

27. července 2014 v 16:28 | Janča |  Den po dni
Zdravím :)
Jelikož jsem začala chodit na brigádu, nemám na koníky moc času :( Ale byla jsem u nich v pátek (11.7.)... to jen na otočku, že jsem je prostě viděla... a pak v sobotu odpoledne(12.7). To jsem si zajezdila na Ferdovi. :) Také jsem za nimi byla 17.07. a 19.07.

Jedna společná :)Ze začátku jsme se krokem projeli po loukách a pak šli na "naši jízdárnu". Tam se Ferovi už moc chodit nechtělo. Při tom usilovném pobízení, mě za chvíli bolely nohy. Nezbívalo nci jiného než se trochu naštvat a prostě ho donutit. Nechtěl jít dopředu, tak couval (což mu jde opravdu dobře :D). Když nechtěl naklusat a chtěl žčát, dostal naprdel. Trochu si vyhodil, ale pak jel. (Bič nerada používám, mám ho spíš na okrasu a nebo jím švihnu o sedlo, to mu taky není příjemný. Ale u něj stačí jednou dostat na zadek, pak bič jen zvednout a už celkem jede:)


Nakonec klusal moc krásně. Nebylo to to jeho hopsání, že se ani nedá vysedávat, ale takový příjemný. Dokonce se mi na něm jelo dobře i v pracovním klusu. Taky mi nacválal, takže spokojenost. :)

Lucka

Po práci na jízdárně přišli rodiče a neteř. Mamka se posadila na Ferdu, ale hned chtěla slézt, necítila se na něm moc dobře, když furt pohazoval hlavout. :D Neteř se podařilo dostat na Lagušku a na Ferdu si sedl přítel. Po pár kolečkách se prohodili. Přítel jel na Lagušce sám a neteř jela na Ferdovi, kterému se očividně vézt těžkou váhu nelíbilo. :D Chtěl žřát a já jako hrozně zlá holka mu to nedovolila a tím pádem mě nějakým záhadným způsobem skoro kousl do nohy. Spíš praštil, ale modřinu mám velkou. :D Po zkončení koleček, jsme si koně převzali a jeli do stáje. Tam dostali jídlo a už je nic jiného nezajímalo. :D Pak už jen s bolavýma nohama hurá dom:D

Přišla úplně nová dečka ^^

17. Jsem ke koníkům přivezla síťovanou deku pro Lagušku a dva pytle suchého chleba. :) Pomohla jsem Péťe uklidit stáj a ještě před tím dát koníky ven. V sobotu 19. bylo hrozné teplo a proto šli koníci jen do velké ohrady. Laguška si vyzkoušela deku a dokonce se v ní zkusila i vyválet. Deka to přežila a Laguška celkově s ní vypadá spokojeně.

Chvilková zásoba chleba :D

Deka prošla testem bez úhony :)

Ferda, on je to prostě hezký koník. :)

Teď jen doufám, že se ke koníkům v brzké době dostanu, když jsem celý den na brigádě.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Biby Biby | Web | 27. července 2014 v 16:40 | Reagovat

Krásni koníčkovia ! :)

2 Erička Erička | Web | 4. srpna 2014 v 17:04 | Reagovat

Krásní koníci, jen ten bič mi vadí :)

3 Tara Tara | Web | 5. srpna 2014 v 6:43 | Reagovat

[1]: Děkujem :)

[2]: Díky, bič mi taky vadí, jen s ním to zatím jinak nejde. Snad se to zlepší :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama