Červenec 2014

Ježdění

27. července 2014 v 16:28 | Janča |  Den po dni
Zdravím :)
Jelikož jsem začala chodit na brigádu, nemám na koníky moc času :( Ale byla jsem u nich v pátek (11.7.)... to jen na otočku, že jsem je prostě viděla... a pak v sobotu odpoledne(12.7). To jsem si zajezdila na Ferdovi. :) Také jsem za nimi byla 17.07. a 19.07.

Jedna společná :)

Ferda

4. července 2014 v 21:05 | Janča |  Zvířetstvo

Jméno: Ferda
Oslovování: Ferda, Ferdinand, zmeťouch, Fery (+ několik nadávek, když zlobí :D )
Plemeno: Hucul x nejspíš s něčím skřížen, ale neví se sčím :)
Narozen: 08.02.1997 (přesný datum neznámý, proto jsme mu určily narozeniny na den, kdy přišel :))
U nás od: 08.02.214 do: 28.03.2015
Majitel: Jindra pak Verča, teď je zpět
Barva: Ryzák
Pohlaví: Valach
Ježdění: Anglie i western
Výbava: Jeho výbava se při ježdění westernu ladí do fialova a při ježdění anglie do tyrkysové.
Další informace: Ze začátku se choval hrozně, kousal po čem se dalo, byl nepříjemný, ve výběhu se proti vám rozběhl, jako by výs chtěl ušlapat. Není se vlastně, co divit. Podle chování jsme vypozorovaly, že byl nejspíš hodně bitej a nevěděl, co od nás má čekat. Proto se nás nejspíš snažil zastrašit, aby jsme ho taky nebily. Teď se dá už docela vodit na vodítku, tolik nekoušek (jen když ho někdo ruší od jídla, nebo mu dáváme takový náhubek, aby při ježdění nemohl kousat.) Hladit se moc nenechá, to kouše. Ale miluje drbání mezi předníma nohama, na nose a pod hřívou. :)
Jelikož ho předchozí majitelé používali hlavně na ježdění po venku, tak se mu na jízdárně jezdit prostě nechce, ale když musí tak šlape. :)

"Představení": Ahoj jmenuji se Ferda a ze všeho nejraději jím. Baví mě se válet a chodit na výjížďky do terénu. Miluji drbání na krku a mezi předníma nohama, jelikož tam jsem občas poštípaný a neumím se tam podrbat, když to svědí.
Dřív jsem se bál, a proto jsem kousal a snažil se vypadat zle, což dělám i teď, al ev menší míře. Brzo jsem, ale pochopil, že mě holky nebudou bít pro nic za nic. Maximálně mi vynadaj a plácnou, když udělám opravdu něco špatně nebo když něchci poslouchat. Pomalu jim začínám důvěřovat, ale stále zkouším, co si k nim můžu dovolit.
Mám rád jablíčka, trávu, mrkev a k tomu drbání na nose.

Důvod vrácení: Ferdu máme rády, byl to skvělý koník, kterého bohužel vychovávali špatní lidé a díky nim si odnesl do svého života spousty zlozvyků. Majitelka, od které jsme ho koupily a která má předkupní právo, takže je Ferda zpět u ní, nám několik informací zatajila. Jeho jediný zlozvyk byl, že je ostrý u žrádla, u kterého se nedá rušit. (u žrádla byl asi nejhodnější, nic se po něm nechtělo tak byl spokojený), psala že je za koněm 100% i pro děti (za koněm? při rychlejším tempu chtěl být první tak s epomalu rozběh a najednou to vypálil a kozloval, taky za koněm si vyskočil všema čtyřma do vzduchu, zničeho nic) Zatajila nám, že když se zpotí tak se chce válet a jemu jedno jestli na sobě někoho má, mazlil se a byl v pohodě a najednou zničeho nic uši dozadu a chtěl kousnout.
Taky se naučil zdrhat na ruce, občas se ho podařilo udržet, ale když bylo bláto a sníh moc to nešlo, naštěstí zastavil
Bohužel k nám do stáje chodí i mladší děti a Ferda k nim byl opravdu nevhodný. x/
Paní nám i psala, že ho moc přetěžujeme a chceme po něm moc. Asi měla pravdu, když s ním nic nedělali. Jenže my jí psali požadavky a ona, že je to opravdu vhodný koník.
Nakonec to taky vypadá, že nás obviňuje, že jsem ho zkazily a chtěly se s ním jen vyblbnout, taky spala, že ho mají rádi a rozhodně ho za rok neprodají... jen otázka proč ho teda prodávali před tím?

Doufáme jen, že se Ferdík bude mít dobře a bude většinu času trávit na pastvině a na občasných vyjížďkách :) Přejeme mu jen to nejlepší a Doufáme, že s enám ho podaří ještě někdy vidět, pokud nám to současná majitelka opravdu nezakáže x/

Vyjížďka

4. července 2014 v 21:03 | Janča |  Den po dni
Ahojky,
Dnes mám další výčet toho, co se dělo ve čtvrtek a v pátek u koníků. :)

Ve výběhu

3. července 2014 v 12:01 | Janča |  Den po dni
Zdravím :)
Opět bych chtěla shrnout další dny u koníků :) V obou případech jsem u nich byla ráno. Jednou v pátek 27.06., v neděli 29.06. a pak v úterý 01.07. :)