Středa, úterý, čtvrtek...

26. června 2014 v 21:14 | Janča |  Den po dni
Ahojky :) Opět zdravím všechny pocestné a kolemjdoucí.
Tak nějaka bych chtěla shrnout tři dny u koníků. :) Přece jen skončilo mi zkouškové a pomalu začaly prázdniny.


První den je středa 18.06.2014.
Ráno jsem byla na zkoušce, kde jsem dlouho čekala na výsledek a posléze jsem jela dom na oběd a nakonec ke koním.
Přijela jsem někdy před třetí hodinou a ke koním jsme jely asi ve tři. Laguška Péťu jako vždy přivítala zaržáním. Koníky jsme si na jízdu na naši "jízdárnu" rozdělily následovně: Já jsem si vyčistila, nauzdila a osedlala Ferdu a Pája Lagušku. Jo koníci jako vždy živí a na jízdárně najednou zpomalili, jakoby šli smuteční pochod. Nakonec mě Ferda mile překvapil. Sám naklusal, pak sice zastavil, ale prostě naklusal. Samozřejmě nakonec klusal hlavně za Laguškou. Každopádně při cválání nacválal jako první a vůbec mi ten den dělal radost. :)
Na konec jízdárny jsme si koníky prohodily. Je to úplně jiný pocit sedět na Lagušce a Ferdovi. :D Na Lagučku jsme si chvilku zvykala, ale celkem to šlo. Jen jsem zjistila, že opravdu jezdit neumím, i když jezdím dlouho. To je tak, když je člověk po většinu času samouk a trénovali se jen koně. Každopádně díky Péťe se snad trochu zlepším.
Po pár kolečkách jsme se odebrali ke stáji. Koníky odsedlaly, daly je na chvíli do malé ohrady, připravily večeři a opět šli pro ně a nakonec jsme se rozloučily. Ferda i Laguška ode mě dostali jablíčko, za pěknou spolupráci.

Další den na řadě je úterý 24.06.2014. Celkem nešťastný den, alespoň pro mě.
Jela jsme opět ke koníkům společně s Verčou, kterou jsem vyzvedla. Ke koníkům jsme normálně přišly, vyčistily, osedlaly a vyrazily. Tento den jsem jela na Lagušce. Opět jsem na jízdárně zjišťovala, že mé ježdění stojí za starou belu. :( Všechno probíhalo v pohodě, Ferda celkem chodil, Laguška taky docela poslouchala. No a pak Péťa chtěla popohnat Ferdu, ten sice šel, ale Laguše se toho lekla. No dobrý. Nakonec jsem měl naposledy nacválat, a aby to šlo líp, chtěla popohnat i Lagušku, jenže ta mrška se lekla, přeskočila vysokou trávu a místo rovně se stočila doleva zpět na jízdárnu. He jak se dalo očekávat, já si vystoupila a skončila jsem na zemi na cestě. Pořádně jsme si narazila kostrč. Nějak jsem to rozhýbala a s pomocí Péti usedla znovu na Lagušku. Bolelo to no…
Koníky jsme daly do velké ohrady, kde je Verča hlídala, a já šla rozchodit svůj pád ke stáji, kde jsme Pétě pomáhala odhrabávat suť a ještě připravit koníkům boxy. Když začalo poprchávat, šla jsem do výběhu pro koně. Verča mě vyhodila na Lagušku (trochu to bolelo no) a sama naskočila na Ferdu (padlo pár nadávek). Po odložení koníků jsme jeli k Pétě a pak dom. Řízením se bohužel můj naražený a velevážený zadek rozbolel, že jsem pořádně nemohla chodit, stát, ležet sedě, prostě pro jistotu nic dělat… možná levitovat. Tak jsme jela na chíru, kde naštěstí zjistili, že kostrč je opravdu naražená a nikde nic zlomeného ani jinak poškozeného není. Podle toho doktora, u kterého jsem byla, jsme nespadla z koně, ale upadla. :D

Poslední den je dnešek. Bolest jsem trochu rozhodila a už jsme celkem mohla sedět, ležet a vlastně se válet. Přesto jsem jela ke koním opět společně s Verčou. Rozdíl byl v tom, že nás odvážel David. Dnes jsem jezdit nejela, jen jsem fotila Verču s Péťou na jízdárně. Ferda Verču nechtěl poslouchat a tak se vztekala. Dopadlo to tak, že si Verča vzala Lagušu a Péťa nasedla na Ferdu, který jí (bez překvapení) poslouchal. Po jízdárně jsme je dali do výběhu. David s Péťou odnesli sedla a začali ještě pracovat na botelu u stáje. Kolem páté hodiny jsme se vyškrábaly na koně a odvedly je zpět do stáje. Tam už měli připravenou večeři. :) Lagušku i Ferdu jsme uplatila jablíčkem a Lagušku i drbáním na krku a na ocase. Pak hurá domů a zítra ráno opět ke koním. :)

Fotky poté přibudou v galerii. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Erča Erča | Web | 27. června 2014 v 16:49 | Reagovat

Tak jsem tady, blog vypadá hezky, přeju ti hodně návštěv i komentářů :) Dej na sebe pozor Taruško, spadnout z koně není sranda, ale to ty už víš :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama